Telia sulgeb uue nädala alguses Harjumaal 3G võrgu, Tallinnas tehakse sama samm juunis

Telia sulgeb 3G võrgu Tallinnas ja Harjumaal.Foto: Shutterstock

Telia on oma 3G võrgu sulgemisega jõudmas kahe kõige suurema piirkonnani ehk Harjumaa ja Tallinnani.

Vahemikus 15-17 mai on ettevõttel plaanis 3G võrk sulgeda Harjumaal, juunis lülitatakse aga 3G välja Tallinnas, kus on täpsemad kuupäevad veel selgumas.

Seni on Telia 3G võrgu sulgenud Läänemaal (märtsis) ning Raplamaal ja Pärnumaal (aprillis).

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse kinnitusel alustas ettevõte 3G võrgu sulgemist nendest maakondadest, kus on vanemate võrkude nagu 2G ja 3G kasutajate osakaal kõige madalam ning kus on enamus kliente kasutusele võtnud VoLTE toega telefonid, millega saab helistada 4G võrgus.

“Peagi saavad ka meie Harjumaa ja Tallinna kliendid kasutada Eesti kõige moodsamat mobiilside teenust, kus põhirõhk langeb uuemate 4G ja 5G tehnoloogiate kasutamisele. Nende kõrval jääb toimima ka Telia 2G võrk, kuhu lisame kõneside tarbeks mahte juurde,” märkis Visse.

Operaator tuletab meelde, et selliseid telefone, mis 3G võrgu sulgemise järel kasutuks muutuvad, sisuliselt pole. Nimelt jätkavad telefonid, mis suudavad töötada nii 2G kui 3G võrgus, peale 3G võrgu sulgemist tööd 2G võrgus. See tähendab, et nende telefonidega saab endiselt nii helistada, sõnumeid saata kui ka kõnesid vastu võtta.

Mobiilse interneti kasutamisega on olukord küll veidi keerulisem, kuna 2G võrk ei võimalda pakkuda ligilähedaseltki selliseid andmeside kiirusi kui näiteks 3G. Seepärast julgustab Telia oma kliente, kes täna kasutavaid veel 2G/3G seadmeid, võtma kasutusele uuemaid 4G/5G toega seadmeid, millel on VoLTE ehk 4G kõneside võimekus. See annab kliendile kindluse, et telefon suudab ka peale 3G võrgu sulgemist pakkuda nii kvaliteetset kõne- kui andmesidet.

Kõigi klientide jaoks, keda 3G võrgu sulgemine puudutab, on avaldatud Telia iseteeninduses ka täpne info, mis telefonid oleks soovitatav välja vahetada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.