Uudis

Telia suur lubadus: kahe aasta pärast on kõikidel klientidel kaasaegse kiirusega internetiühendus

Telia visioon, mis avaldati Lairibafoorumil 2018.

Telia Eesti tahab aastaks 2020 kõik oma interneti püsiühenduse kliendid ühendada vähemalt 100 megabitti sekundis kiirusega.

Firma tulevikuvisiooni käis täna toimuval lairibafoorumil välja Telia võrguarendusjuht Roland Pauklin, kelle sõnul on eesmärk muidugi ambitsioonikas, aga mitte võimatu.

Tehnoloogiliselt tähendab see inimeste koju tulevate ühenduste moderniseerimist, peamiseks pudelikaelaks on praegu vananenud vasepaaril põhineva ADSL ühenduse asendamine kiirema VDSLi või eelistatult fiiberoptilise ühendusega.

Pauklini sõnul on Telia võrgus sel aastal juba märgiline vahetus toimunud: optilise kaabliga on ühendatud suurem hulk kliente kui VDSLi või ADSLiga.

Teisest küljest tuleb kliente veenda vahetama aeglasem ühenduspakett kiirema vastu. “Me nimetame seda klientide migratsioonist ja üldiselt väga paljud liiguvad kiirema paketi peale, kui nende koju tuleb vase asemel näiteks optika,” rääkis Pauklin.

“Meie leib on 100 Mbit/s ühendus, mis võimalusel võetakse. Enamik kliente ei võta valikust kõige kiiremat, vaid pigem mõistliku hinna ja kvaliteedi suhtega paketi.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.