Telia suured plaanid: mõned väiksema mahuga paketid kaovad, hinnad muutuvad ja osad kliendid viiakse automaatselt uutele pakettidele üle

Telia toob kõnekaartidele 5G.Foto: Shutterstock

Telia teatas täna pressiteate vahendusel, et asub märtsist värskendama oma teenuste portfelli ja mõnede klientide jaoks tähendab see automaatset paketimuutust. Uuenduste käigus muutub ka osade teenuste hind.

Telia ei maininud kordagi, kas muutuste all peetakse silmas hinnatõusu või -langust, küll aga mainiti andmemahtude suurenemist, tehtud investeeringuid ning märgiti ka seda, et sisendkulud on tõusnud.

Pressiteates märgiti, et Telia korrastab ja uuendab muuhulgas osasid mobiilipakette ning viib nende pakettide kasutajad üle uutele, suurema mahuga pakettidele. Suurenevad vastavalt ka internetimahud, mida kliendid saavad kasutada Euroopa Liidu riikides reisides. “Muudatusest on mõjutatud ka osade mobiilipakettide hind,” seisab teates.

Sama kehtib koduinterneti puhul. “Koduinterneti teenuse puhul tooteportfellist mõned väiksema kiirusega koduinterneti ühendused ning nende kasutajad viiakse üle suurema kiirusega teenusele. See võimaldab pakkuda klientidele senisest paremat kasutuskogemust ning valmisolekut ka edaspidi toimuvaks nõudluse kasvuks kiiremate ühenduste järele,” teatas Telia.

Mis puudutab TV-teenuseid, siis selles osas tõi Telia konkreetsemalt välja kulude tõusu. “Hea telesisu hankimine ja tootmine on muutunud viimastel aastatel kallimaks ning TV-teenuse sisendkulud on kasvanud. Selleks, et tagada ka edaspidi mitmekülgne sisu ning pidevalt arenev ja kvaliteetne teleteenus, muutuvad märtsis mõnede TV teenuste hinnad,” kirjutas ettevõte.

Ettevõtte sõnul on muudatuste ajendiks üheks ajendiks viimastel aastatel toimunud väga kiire andmemahtude kasv erinevate ühendusteenuste kasutamisel ning selle trendi jätkumine lähiaastatel.

Telia teenusportfelli uuendused hakkavad toimuma järk-järgult teenuste kaupa ning esimesed muudatused jõuavad klientideni märtsis.  

Kuna Telia kliendid kasutavad erinevaid teenuseid ja nende kombinatsioone, on ka kliente puudutavad muudatused erinevad. On nii selliseid kliente, keda teenusportfelli kaasajastamine ei puuduta kui ka neid, kelle jaoks puudutavad uuendused mitmeid teenuseid ja ka hinnastust.   

Kõiki kliente, keda muudatused puudutavad, teavitab ettevõte personaalselt. 

Andmemahud aina suurenevad

Telia võrgustatistika kohaselt on ettevõtte mobiilivõrgus suurenenud viimase 8 aastaga andmemahud 20 korda ja Telia interneti püsivõrgus viimase 4 aastaga kaks korda. Samal ajal on järjepidevalt kasvanud vajadus suurema mahu ja kiirusega internetipakettide järele: näiteks klientide arv, kes on kasutusele võtnud interneti püsiühenduse kiirusega vähemalt 100Mbit/s, on viimase 5 aastaga kasvanud üle kolme korra.  

Telia Eesti juhatuse esimehe Holger Haljandi sõnul näitab sidevõrkudes toimuv kiire andmemahtude kasv ja klientide nõudlus järjest võimekamate teenuspakettide järele seda, et on õige aeg ka mitmeid Telia teenuseid kaasajastada.  

„Soovides vastata oma klientide kasvavatele vajadustele, kujundame tänavu ümber mitmete sideteenuste paketid, tõstame teenuste väärtust klientide jaoks ning ajakohastame ka osade teenuste hindu. Võtame kõigi nende uuenduste tegemisel muu hulgas arvesse klientide eelistusi, tänaseid tarbimistrende, oma teenuste tulevikukindlust, ettevõtte investeeringuid ning turu- ja majandusolukorda. See võimaldab meil ka edaspidi pakkuda klientidele suurimat lisaväärtust ja parima kvaliteediga teenuseid nii igapäevategevusteks, töötamiseks kui meelelahutuseks,“ lausus Haljand.  

Telia juhi kinnitusel on ettevõtte jaoks väga oluline pakkuda klientidele parimat kasutuskogemust olukorras, kus koormused võrkudele on kiirelt kasvanud ja kasvavad ka edaspidi.  

 „Üks meie prioriteete on katta 2024. aasta lõpuks 95% Eesti elanikkonnast kiire ja tänapäevase 5G leviga, et liikuda tulevikule muretumalt vastu,” lisas Haljand.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.