Uudis

Telia teeb metsikut spurti, IoT seadmete osakaal kasvas konkurendiga võrreldes 3900% kiiremini

Telia kauplusFoto: Telia

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ametil (TTJA) valmis sideoperaatorite klientidest värske statistika, mille kohaselt on Telial asjade interneti (IoT) seadmete osakaal ühe kvartaliga Tele2-ga võrreldes kasvanud 3900% rohkem.

Tele2-l võrgus oli käesoleva aasta esimeses kvartalis 8903 IoT seadet ning teises kvartalis 9250 ehk kvartaliga kasvatati IoT seadmete osakaalu 347 seadme võrra. Võrdluseks, Telial kasvas samal ajal IoT seadmete osakaal 13 885 seadme võrra.

Suur erinevus tekitas esialgu küsimusi ka TTJA-s, kuid pärast andmete kontrollimist olid nad siiski veendunud, et vähemalt ameti poolt ei ole statistikasse viga sisse läinud.

Telia: konkurendid võivad kasutada välismaised SIM-kaarte

Telia Eesti asjade interneti valdkonna juhi Toomas Kärneri sõnul nad tänavu IoT seadmete osakaalu kasvatanud lausa 37 000 seadme võrra ning suur hulk neist on tingitud kaugloetavatest gaasiarvestitest.

I kvartal II kvartal 
Elisa28083Elisa27699
Telia264795Telia278680
Tele28903Tele29250

Telia ei piirdu vaid kaugloetavate gaasiarvestitega, nende kõrval on esindatud ka muud arvestid, makseterminalid, turvaseadmed ja GPS-seadmed, mis kõik liigituvad IoT seadmete alla.

Mõlemal Telia konkurendil on võrgus kasutusel märgatavalt vähem IoT seadmeid. Kärneril on hüpotees, et see võib olla tingitud sellest, et konkurendid kasutavad klientidele tarnitavates IoT seadmetes välismaised SIM-kaarte, mis tähendab, et nende osakaal ei lähe TTJA statistika sisse.

TTJA kommunikatsioonieksperdi Anne-Mai Helemäe sõnul tugineb amet operaatorite poolt edastatud statistikale ning neil ei ole alust selle õigsuses kahelda.

Elisa meediasuhete spetsialisti Taavi Tederi sõnul ei pea välismaa kaartide kasutamise kahtlus Elisa puhul paika, sest nemad kasutavad kõigis IoT seadmetes Eesti SIM kaarte.

Geenius avaldab Tele2 kommentaari esimesel võimalusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.