Telia teenindaja näpuviga andis kliendile võidu

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tarbijavaidluste komisjonis sai lahenduse juhtum, kus Telia klienditeenindaja väikese vea tõttu pidi firma hooldusremonti viidud telefoni kliendile kinni maksma.

Klient ostis novembris Teliast nutitelefoni Samsung Galaxy S7, kuid kaks nädalalt hiljem ilmnesid telefoniga probleemid, telefon hangus ja kuumenes üle. Klient viis telefoni esindusse remonti ja kui ta selle nädal hiljem tagasi sai, siis oli küll telefon korras (vahetatud oli kaamera ja aku), aga esiklaasil olid kriimud, mille tõttu ta keeldus seda tagasi võtmast.

Kaks nädalalt hiljem saabus telefon samas olukorras ekraaniga uuesti kliendile ja ta keeldus seda uuesti vastu võtmast, viidates rikutud ekraanile.

Olukorra tegi kummaliseks see, et remonti viies fikseeriti, et telefoni esi- ja tagaküljel on kaitsekile, aga remondist telefoni kätte saades kilet enam ei olnud ja ekraanil olid kriimud.

Telia sõnul oli tegemist klienditeenindaja inimliku eksitusega, kes tahtis olukorda fikseerides üles märkida, et kaitsekile on üksnes telefoni tagaküljel.

Komisjon ei leidnud lahendust sellele, mil hetkel ekraanile tekkisid kriimud ja kas klienditeenindaja eksis või tekkisid kriimud telefoni parandades. Küll aga otsustas komisjon, et kliendile on põhjustatud põhjendamatuid ebamugavusi, sest müüdi puudustega telefon ja hiljem keelduti ekraani parandamast.

“Telefoni vastuvõtmisprotseduur ja selle käigus telefoni seisundi fikseerimiseks koostatav dokument on selleks, et olukord fikseerida ja vaidluse korral sellele tugineda. Kui selles dokumendis on viga, siis on ainus viis kuidas huvitatud isik saab selle kõrvaldada –tõendada, missugune oli telefoni olukord üleandmise hetkel,” märgib komisjon oma otsuses.

Komisjon lisas, et inimlik eksitus on kahtlemata võimalik, see on iga inimese poolt tehtava toimingu puhul loomulik ning töösuhte puhul vastutab oma töötaja poolt tekitatud kahju eest tööandja, milleks antud juhul eeldatavalt on Telia. “Esitatud tõendite põhjal ei olnud telefonil selle kauplejale üleandmisel vigastusi, samuti oli telefoni esipaneelil kaitsekile,” lisab komisjon.

Otsusega peab Telia hüvitama kliendile telefoni väärtuse summas 399 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.