Uudis

Telia tõi Soomes välja paketi, mida saab kasutada kõigis EL-i liikmesriikides ilma rändlustasuta

Foto: Telia

Selle nädala neljapäeval liikusid sideteenuste pakkujad Sonera ja Tele Finland Soomes üles ühtsele brändile – Telia. Koos brändimuudatusega toodi välja ka uued sideteenuste paketid, mis esimest korda Telia ajaloos sisaldavad kuutasu eest teenust kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides ilma rändlustasuta.

30 euro eest kuus pakutakse Telia klientidele 250 kõneminutit, 250 sõnumit, kodumaal piiramatut ning mujal Euroopa Liidus 15GB andmesidet. See juures piiramatu andmeside kodumaal ei tähenda mitte ainult Soomet, vaid kõiki Skandinaavia ja Baltimaade riike. EL-i üleseid pakette on Telia valikus veel teisigi.

Telia Eesti meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul Soomes pakutud pakett nende tootevalikusse esialgu ei jõua. “Telia Eestis alles töö käib rändluse teemal,” ütles Neudorf Geeniusele.

Tänavu 15. juunist hakkab Euroopa Liidus kehtima regulatsioon, mis piirab operaatoritel klientidelt rändlustasu võtmast. Kuigi reeglid on klientide jaoks positiivsed, on see operaatorite seas tekitanud pahameelt. Pahameele põhjuseks on hinnaerinevus, mis tekitab olukorra, kus teatud regiooni operaator peab kliendi eest maksma teises regioonis kasutatud märgatavalt kallima sideteenuse omast taskust kinni.

Et operaatorid ei peaks liialt suurt majanduslikku kahju kandma sisaldab uut korda sätestav regulatsioon jätkusuutlikkuse mehhanismi, mis võimaldab teatud tingimustel operaatoritel klientidelt rändlustasu siiski võtta. Jätkusuutlikkuse mehhanismi kasutuselevõtust Eesti klientide puhul on seni teatanud Tele2.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses