Uudis

Telia võib välja tuua spetsiaalsed mänguritele mõeldud netipaketid

Telia Eesti võib tulevikus välja tuua spetsiaalsed internetiühenduse paketid mänguritele, kus on võrgumängude jaoks garanteeritud spetsiaalne võimalikult madal latentsus, mida professionaalsed mängurid hädasti vajavad.

“Operaatorid on siin väga heas olukorras, me võime pakkuda mänguritele madalamat latentsust kui keegi teine,” rääkis Telia Eesti juht Robert Pajos intervjuus Henrik Roonemaale.

“Ma usun, et tulevikus näeme mänguripakette, mis on mõeldud just kasutajatele, kes tahavad olla kindlad, et neid ei taba korraga suur latentsus,” ütles Pajos. “Selle järele on kindlasti vajadus. Kui sa oled mängur ja kannatad seetõttu, et sul pole madalat latentsust, siis sa ei saa võita.”

Küsimusele, kas sellest üksi piisab, kui mänguril on Telia Eesti võrgus madal latentsus olukorras, kus mänguserver võib asuda mõnes teises Euroopa riigis, vastas Pajos, et iga samm loeb ning kui sellelt teelt saab juba mõne takistuse eemaldada, on tegu suure asjaga.

Pajos rääkis ka võimalikust tulevikust, kus mänguseadmeid polegi kodudesse vaja ning mänge striimitakse kasutajateni suurtest serverifarmidest. Ta ütles, et selliste teenuste mõttekuse hindamiseks on praegu liiga vara.

“Me tõepoolest võiksime selliseid teenuseid pakkuda ja me oleme neid uurinud, aga mul pole siin ja praegu sellele küsimusele vastust,” lausus ta.

Robert Pajose intervjuud Restardi saates saad kuulata siit (mänguteema alates umbes 35. minutist):

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.