Uudis

Terviseamet omab ülevaadet, kes Eestis vaktsiinivastase liikumise sõnumeid sotsiaalmeedias levitavad

Foto: Scanpix

Terviseameti meedianõuniku Eike Kingsepa sõnul jälgib amet sotsiaalmeedias jagatavat vaktsiinide vastaseid postitusi ning omab ka ülevaadet, kes Eestis vaktsiinivastase liikumise sõnumite levitamisega tegelevad.

Washington Post kirjutas eelmisel nädalal uuringust, mille kohaselt on suure osa USAd puudutavate vaktsiinivastaste Facebooki reklaamide taga kaks konkreetset organisatsiooni. Terviseameti sõnul peab sama paika ka Eestis.

Kingsepp tõi välja, et ameti üheks strateegiliseks eesmärgiks on vaktsiinidega hõlmatuse taseme tõstmine 95%, et tagada kaitse nakkushaiguste eest.

“Oma töös keskendume teadlikkuse tõstmisele läbi teaduspõhise info jagamise. Sealjuures jälgime ka, mis toimub gruppides, mis levitavad vaktsiinivastast infot. Osaliselt selleks, et oleks võimalik sotsiaalmeedias kiiresti levivatele lausvaledele reageerida, osaliselt enda ja meie partnerorganisatsioonide töö paremaks organiseerimiseks,” ütles ta

Nõuniku kinnitusel on ametil üsna hea ülevaade, kes Eestis nii-öelda vaktsiinivastase liikumise sõnumite levitamisega tegelevad.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.