Uudis

Terviseamet on Facebookis kimpus ropendavate ja ebaviisakate vaktsiinivastastega

Kuvatõmmis Terviseameti Facebooki avalehest.Foto: Kuvatõmmis

Vaktsiinivastaseid ühendavates Facebooki gruppides on viimastel päevadel antud mõista, et terviseamet on hakanud kustutamata nende kommentaare. Tagatipuks on amet teatud vaktsiinivastased lausa üldse ära blokeerinud.

Amet ei eita kommentaaride kustutamist ja kasutajakontode blokeerimist, kuid nende sõnul tehakse seda vaid nende puhul, kes on korduvalt kommentaariumis ropendanud, ebaviisakas olnud ning jaganud infot, millel ei ole teaduslikku alust.

Ameti tegevus ei ole midagi uut, kuna seda on tehtud juba pikalt. Oma arvamuse on andnud ka ameti jurist, kelle sõnul ei ole selles midagi taunitavat.

Ameti sõnul ei ole ropendamine ja lausvaled kommentaariumis lubatud

Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp tunnistab, et nad on kustutanud ameti Facebooki kontole tehtud kommentaare ning ka teatud kasutajaid blokeerinud, kuid seda on tehtud vaid äärmistel juhtudel.

“Meil on omad hea tava käitumise eeskirjad, mida me oleme ka jaganud. Kui tuleb ropp või valeinfot jagav postitus, siis me kustutame selle,” ütles ta.

Kuvatõmmis vaktsiinivastaste grupist, kus pööratakse tähelepanu terviseameti tegevusele.Foto: Kuvatõmmis

Kingsepa kinnitusel ei kustuta nad automaatselt kõiki postitusi, milles kaheldakse vaktsiinide mõjus, vaid kustutamisele lähevad lausvaled.

“Kui meile jäetakse sõnumeid, et istuge need vaktsiinid endale sisse debiilikud, siis sellised inimesed blokeerime me ära. Neid ei ole üldse palju. Selleks peab tõesti pingutama, et meilt blokeering kätte saada. Me kindlasti esimese ega teise postituse peale midagi ei tee aga kui inimene ikkagi üldse ei oska ennast ülalpidida, siis me leiame, et meil on õigus talle piirang peale panna,” kirjeldas Kingsepp.

Kuvatõmmis vaktsiinivastaste grupist, kus soovitakse, et ajakirjandus tõstataks terviseameti tegevuse osas küsimuse.Foto: Kuvatõmmis

Vaktsiinivastased paisutavad asja suuremaks, kui see tegelikult on

Kommentaaride kustutamiseks ning kontode blokeerimiseks ei ole amet palganud eraldi inimest ehk see on lihtsalt osa igapäevasest tööst. Blokeeringute osas ei ole ameti meedianõuniku kinnitusel nad neid niipalju teinud, kui seda vaktsiinivastased ise väidavad.

“Ma ise just nägin ühe inimese postitust, kes väitis, et ta on meie lehelt blokeeritud. Ma isegi kontrollisin üle ja ta ei ole meilt blokeeritud. Mulle on jäänud mulje, et nad käivad seal natuke uhkeldamas, et nad on meie lehelt blokeeritud. Nad natuke liialdavad seal,” ütles ta.

Kingsepa sõnul katsuvad nad vaktsiinivastastega vestelda ja küsimustele vastata ning lausblokeerimist ei ole toimunud.

Kuvatõmmis vaktsiinivastaste grupist, kus seatakse terviseameti tegevus küsimärgi alla.Foto: Kuvatõmmis

Kommentaaride kustutamisest ja kontode blokeerimisest hoolimata pääsevad kõik inimesed terviseameti jagatud informatsioonile võrdsetel alustel ligi. Facebooki postitusi näevad ka need, kes on blokeeringu saanud.

Kustutamise ja blokeerimise osas on oma seisukoha öelnud ka ameti jurist, kes on leidnud, et see on igati õigustatud olnud.

Vaktsiinide osas saab terviseametile küsimusi esitada kirjalikult e-posti teel, telefonitsi või Facebooki Messengeri kaudu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.