Uudis

TESTI ENNAST: kas oled matemaatikas kõvem käsi kui Markus Villig või Taukar?

Veebipõhise matemaatikamängu 99math tegijad panid Eesti avaliku elu tegelased ning ettevõtjad võidu peast arvutama, et selgitada välja kiireim arvutaja. Nüüd saab igaüks nendega mõõtu võtta.

Väljakutsel on siiani osalenud Karl-Erik Taukar, Mattias Naan, Hensugusta, Mikk Saar, Taavet Hinrikus, Markus ja Martin Villig ning teised staarid. Nüüd on igaühel võimalik oma lemmikute vastu mängida ning proovida nende tulemus üle teha.

Hetkel juhib Bolti kaasasutaja Markus Villig 18 punktiga, teisel kohal on 16 punktiga investor ja pokkerimängija Madis Müür ning kolmandal kohal 15 punktiga koomik Mattias Naan.

Igast mängijast on ka video, siin näiteks võib vaadata, kuidas Mattias Naan Taukarit võidab:

Võistluse eesmärk on kutsuda õpilasi väljakutset vastu võtma ning seeläbi nii suurtele kui ka väikestele näidata, et matemaatika on lõbus ning kaasahaarav. Samuti räägivad osalejad, kuidas on matemaatika nende igapäevaelus oluliseks muutunud ning milline on nende kogemus selle õppeainega kooliajast.

Mängu korraldab idurifma 99math sooviga motiveerida koolinoori matemaatikat lahendama ja selles paremaks saama. Seejuures on mäng kõigile õpilastele ja õpetajatele tasuta kasutamiseks.

Vaata edetabeleid ja mängi oma lemmikute vastu siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.