Uudis

Testisime ära: kuidas Fitbiti nutikellaga Eestis poes maksta saab

Eilsest saavad Swedbanki kliendid Fitbiti ja Garmini nutikelladega poes maksta. Selleks, et esimene ost põrumisega ei lõppeks, peab aga paari asja silmas pidama.

Uhke Fitbiti omanikuna laadisin mina ka pangakaardi andmed nutikella telefoniäppi üles ja tõttasin lõuna ajal Rimisse kehakinnitust ostma, kell randmel varmalt valmis. Iseteeninduskassas sain makseterminalilt aga tusase veateate ja pidin ikka kaardiga maksma nagu mingi koopamees.

Selleks, et sinul kartul ja seenekaste ostmata ei jääks, panen kirja üksikasjaliku juhendi, kuidas oma nutikella ja Swedbanki kaarti paaritada nii, et nende kooselu ka reaalselt toimima hakkaks.

  1. Lisa oma Swedbanki pangakaart nutikella telefoniäppi. Mina tirisin äpi kaudu enda kella rakenduse nimega Wallet, mille kaudu saan oma rahaasju hallata. Kaardi registreerimine käis kiiresti ja pärast seda pidin looma ka 4-kohalise parooli, et keegi suvaline ei saaks joosta minu ära näpatud kellaga Olerexi kebabe ostma.
  2. Leia internetipanga seadetest enda kinnituskood. Kaardi lõplikuks aktiveerimiseks pead sisestama koodi, mis saadetakse internetipanga kirjakasti. Logi netipanka sisse, vaata sõnumid üle ja sisesta kood telefoniäppi.
  3. Veendu, et su telefonis on NFC sisse lülitatud. See on koht, millega mina alt läksin. Kui mu esimene maksekatse luhta läks, hakkasin kohe viga otsima Fitbiti äpi seadetest, kuid asjatult. Selleks, et kellaga maksta, pead oma telefoni sätetest sisse lülitama NFC.
  4. Palju õnne, sa elad nüüd tulevikus! Mine ja hakka kulutama. Kaart on lisatud ja aktiveeritud ning kõik seaded on õigesti paika rihitud. Nüüd jaluta poodi, skänneeri oma kraam sisse, toksa kellaga vastu makseterminali ja ongi kõik. Minu esimene nutikellaost oli näiteks see Coca Zero, mis tõepoolest maitseb natukene rohkem nagu tulevik kui kõik varasemad Coca Zerod.
Minu kõige esimene nutikellaga ostetud suhkrujook. Suur asi ikkagi, piltlikult öeldes.

Kõik on tegelikult lihtne ja loogiline. Kui aga tunned, et vajad veel abi, siis Swdbanki kodulehel on olemas põhjalikud juhendid, kuidas nii enda Fitbiti kui ka Garmini nutikella kontaktituteks makseteks valmis seada.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.