Uudis

TLÜ teadurid lõid liitreaalsusel põhineva mängu, mis aitab lastel kodus õppida

Mäng aitab distantsõppel lapsi.Foto. EdTech Estonia

Tallinna Ülikooli teadurid kujundasid kodumaisele Mobi Labi platvormile teaduspõhise liitreaalsusmängu prototüübi, mis rikastab distantsõppel olevate laste e-õppe kogemust.

Mängude eesmärk on tutvustada ning suunata lapsi uurima Eestiga seotud sümboleid ja loodust. Õpitavate objektide paremaks vaatlemiseks liidetakse omavahel reaalset ja virtuaalset keskkonda, mille tulemusel sünnib liitreaalsus. Mäng koosneb juhenditest ja QR koodidega kaartidest.

“Haridussektorile on liitreaalsuse kasutamine õppetöös vägagi potentsiaalne ja huvipakkuv, sest lapsed saavad uurida objekte, mida nad klassiruumis muidu teha ei saaks,” ütleb Tallinna Ülikooli nooremteadur Janika Leoste.

Ta lisab, et haridusinnovatsioon sünnib vaid läbi koostöö. “Hariduse edendamiseks on tähtis koosloome ja lõppkasutaja sisend, antud juhul on väga oluline koolide ja lasteaedade tagasiside.”

Uudne lähenemine annab õpetajatele võimaluse kasutada e-õppes tulevikulahendusi ning selgitada lastele keerukamaid protsesse illustratiivselt.

Rakendus on õpetajale, õppijale kui ka teistele huvilistele tasuta ning leitav siin.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.