Uudis

Tööstuse digitaliseerimist toetav Eesti idufirma kaasas üle 300 000 euro

Tehnopol Startup Inkubaatori ettevõte Eziil Productions Intelligence kaasas jõulise laienemise tagamiseks investeeringu, mille maht oli üle 300 000 euro. Investeerimisvooru juhtis Superangel eesotsas Rain Rannu, Marek Kiisa ja Veljo Otsasoniga.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško sõnul räägib Eziili kasuks kindlasti võimekas ja väga suure töötahtega meeskond.

“Eziili sugune ettevõte võiks tegelikult edukalt areneda ja vaikselt kasvada ka oma klientide toel. Nende strateegia näeb aga ette startupilikult kiiret turu hõivamist. Ka Tehnopol on viimastel aastatel teinud palju koostööd Eesti tootmisettevõtetega ning on selgelt näha, et digitaliseerimise ja protsesside optimeerimise vastu on väga suur huvi. Seega Eziilile turgu ja väljakutseid kindlasti jagub,” selgitas Goroško.

Eziili tegevjuht Maido Janke lubab investeeringurahaga tuua ettevõttesse juurde välist teadmist ja jõuliselt toodet edasi arendada. “Tänane probleem tootmistes on see, et olemasolevad lahendused on liiga keerulised või kallid. Tootjal on sageli lihtsam jätkata vanaviisi. Meie eesmärk on teha digitaliseerimise protsess tootmisettevõtete jaoks maksimaalselt lihtsaks,” lisas Janke.

“Täna aitame Eziiliga tootmisega seotud infot süstematiseerida ühte keskkonda. Selle põhjal on võimalik planeerida ja edastada digitaalseid tööülesandeid toomistöötajatele, mis võimaldab ühtlasi saada tootmisest reaalajas ülevaade. See aitab tootmises pidevalt eelnevast kogemusest õppida ja teha asju täna paremini, kui tehti eile. Teha otsuseid teadmiste pealt. Meie eesmärk on jõuda visuaalselt lihtsa ja intuitiivse tooteni,” selgitas Maido Janke.

Janke sõnul on Eziil tänaseks käivitanud näiteks Eziil MasterClassi, kus nädalaga õpetatakse välja üks inimene tootmisettevõttest oma tootmist digitaliseerima.

Tehnopol Startup Inkubaator pakub kasvutuge varajases faasis tehnoloogiaettevõtetele. Aitame ettevõtjaid ärimudeli loomisel, müügis, turunduses ja tootearenduses selleks, et jõuda esmase erainvesteeringu või stabiilse käibeni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.