Uudis

Töötajad lahkuvad idufirmast Fleep, endine tegevjuht keeldus esialgu kommentaaridest

Uudis täiendanud kell 13:16 ja 14:24

Sõnumirakenduse Fleep tegevjuht Henn RuukelFoto: PM/Scanpix Baltics

Uudis täiendanud kell 13:16 ja 14:24

Endised Skype’i töötajate loodud sõnumirakendus Fleep kaotab töötajaid, hiljuti on sealt lahkunud vähemalt kuus töötajat, nende seas ettevõtte kaasasutaja ja juht Henn Ruukel.

LinkedINi andmetel on Ruukel tänavu aprillist alates idufirma Veriff tootejuht. Fleepist Veriffi on tööle asunud ka tarkvarainsenerid Kristjan Feodorov, Andres Pihlak ja Rauno Freiberg.

Endine Fleepi insener Helmo Lill lahkus firmast tänavu aprillis, samal ajal lahkus ka turundusjuht Katheriin Liibert.

Mis täpselt ettevõttes toimub jääb saladuseks, kuna endine tegevjuht Henn Ruukel keeldus Geeniusele kommentaare andmast. Kommentaaride andmise võimalusest taganes ka üks investoritest Sten Tamkivi.

Investorid Jaan Tallinn ning Ahti Heinla jäid artikli avaldamise hetkeks ajakirjaniku jaoks tabamatuks.

Avalike andmete järgi on Fleepi töötajate arv hakanud eelmise aasta teisest kvartalist alates vähenema. Selle aasta esimese kvartali seisuga on Fleep tööjõumakse tasunud kaheksa töötaja eest, eelmise aasta kevadel oli firmas 14 töötajat.

Läbi aastate on Fleep investoritelt kaasanud pea kahe miljoni euro jagu investeeringuid.

Täiendus kell 13:15

Artikli avaldamise järgselt võttis toimetusega ühendust anonüümsust palunud Eesti idufirmade skenega kursis olev isik, kelle sõnul ei ole Fleep tegevust lõpetanud, kuid suur osa töötajaid töötab nüüdsest Veriffi heaks. Allika sõnul arendavad nad Fleepi omast ajast edasi ning ettevõtte senist tegevust on põhiliselt rahastanud Jaan Tallinn. Veriffi tegevjuht on ajakirjaniku jaoks jäänud tabamatuks.

Täiendus kell 14:24

Kuigi Fleepi tegevjuht ei soovinud esmalt ettevõtte käekäigu ning Veriffi suundumise kohta ühtegi kommentaari anda muutis ta artikli avaldamise järgselt meelt. Ruukeli sõnul on Fleep ettevõttena kasumlik ning kasutus ja käive kasvavad.

“Otsustasime täiskohaga tiimi kinni panna, Fleep jätkab tegutsemist virtuaalse tiimina. Mis on pikaajaline plaan, selgub lähikuudel,” ütles Ruukel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.