TransferWise’i häkatoni võitis meeskond, mis aitab firmadel navigeerida dokumentide rägastikus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Võidumeeskond, fotol Mari-Liis Oldja, Anna Bass, Samuel Starke, Raul Aassalu, Laura Leon.

Aprilli keskel leidis aset iga-aastane TransferWise’i häkaton, võistluse võitjaks osutus tiim, kes lõi prototüübi süsteemist, mille eesmärk on lihtsustada äril uue finantsteenuse kasutajaks saamist.

Võitjatiimi Wecomply eestvedaja Raul Aassalu sõnul on idee sünd seotud otseselt olukorraga, kuhu ta ise väikeettevõtjana sattus.

“Soovisin registreeruda finantsteenuse kasutajaks, kui selgus, et mul on vaja kolmteist erinevat dokumenti. Lisaks sai üheks tõkkeks juriidiline keel, mis ka piirkonniti suuresti erineb. Samuti on probleemil ka teine külg – registreerimisprotsess ei ole probleemiks ainult ettevõtjatele, vaid ka finantsteenustele, kes registreerimisel infot vajavad. Sellest tulenevalt asusimegi arendama prototüüpi, kust võidaksid mõlemad osapooled.”

Tiimiliikmete erinevaid oskusi kombineerides ning mentori ja TransferWise’i nõuannete toel suudeti ööpäeva jooksul luua prototüüp, mille eesmärk on nii teenuse pakkujatel kui ka klientidel paremini navigeerida informatsiooni ja dokumentide rägastikus.

Süsteem uurib teenusepakkuja eest välja, millised terminid on kindlas regioonis kasutusel ja milliseid dokumente peaks küsima. Samuti genereeritakse avalikest andmetest dokumendid, et protsess sujuvam oleks. Lõppeesmärk on pakkuda nii efektiivset ja meeldivat kasutajakogemust kui ka kooskõla regionaalse seadusandlusega.

Suurem missioon

“Häkatonil on hästi palju õppimisvõimalusi, sest selle eesmärk on õpetada laiemalt mõistma, kuidas tuvastada ja ka sõnastada probleem, mida toote või teenuse abil lahendada saaks. Oluline on arusaam, kuidas valideerida oma ideed nii, et tarbija sellest päriselt kasu saaks,” sõnas TransferWise’i tarkvaraarendaja Karl Lääts.

Tarkvaraarendajad Karl Lääts ja Lauri Välja oskavad ka ise näha häkatonide laiemat kasutegurit. Nemad sattusid häkatoni kaudu TransferWise’i tööle: eelmisel aastal saavutasid nad oma ideega kolmanda koha ja aasta hiljem töötavad samas ettevõttes.

“Alguses ei olnud mul üleliia suurt aimu, kuidas sellistes ettevõtetes tööd tehakse. Pärast esimest sissevaadet jõudsin tegelikult äratundmisele, et tahan olla osa sellest maailmast! Ja nüüd, aasta hiljem, saangi igapäevaselt teha tööd, mis on põnev ja seejuures arendav,” ütles Lääts.

“Häkatonid on üldiselt väärtuslik kogemus saada piiratud aja jooksul midagi valmis ning õppida paljutki nii iseenda kui tiimitöö kohta. Julgustan kindlasti kõiki osalema,” täiendab Wecomply disainer Laura Leon.

Rohkem kui pool selleaastastest TransferWise häkatoni osalejatest olid üliõpilased. Kokku kandideeris häkatonile umbes 200 inimest, kellest 60 kutsuti kohapeale. Žüriisse kuulusid Taxify tegevjuht Markus Villig, Mooncascade’i arendusjuht Anu Einberg ning Eesti Investeerimisklubi kaasasutaja ja tegevjuht Marko Oolo. Lisaks sai iga tiim isikliku mentori, samuti andsid tiimidele jookvalt nõu ka TransferWise’i töötajad. Žürii andis 50% häältest ning ülejäänud poole moodustasid mentorite antud hääled.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.