Uudis

Trennikaaslaste salaja filmimine tõi endistele kaitseliitlastele kaasa tingimisi vangistuse

Pilt on illustreeriv.Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Pärnu Maakohtu Rapla kohtumajas mõisteti täna eraviisilises jälitustegevuses süüdi endised kaitseliitlased 32-aastane mees ja 39-aastane naine. Juhtunust kirjutas Geenius tänavu aprillis, kui selgus, et Rapla spordihoone meeste ja naiste riietusruumides toimuvat filmiti aastaid salaja.

Lisaks Raplas filmimisele selgus kohtus, et sama meesterahvas filmis ka ühes Tallinnas asuvas spordihoone meeste riietusruumis 2018. aasta kevadel. Lisaks sellele filmis ta ka enda endist elukaaslast salaja.

Mõlemad said karistused tingimisi vangistuse ning lisakaristusena peab meesterahvas tasuma rahalise karistuse 80 päevamäära ehk 1648 eurot.

Salaja filmimine toimus vähemalt kuuel korral

Riietusruumides toimuvad salvestati Samsungi telefoni abil, mis oli peidetud saunarätikusse, mille sisse oli õmmeldud sokist tasku. Mõlemad filmijad kuulusid kaitseliidu Rapla malevasse, kuid arvati kaitseliidust välja koheselt, kui nende tegevus tuli avalikuks.

Pärnu Maakohtu pressiesindaja Jaanika Lusti sõnul mõistis kohus mehele karistuseks ühe aasta kaheksa kuu pikkuse vangistuse, mille jättis täielikult tingimis kohaldamata kahe aasta ja kolmekuulise katseajaga.

“Naisele mõistis kohus karistuseks 10 kuud vangistust, mille jättis samuti täielikult tingimisi kohaldamata, kui ta ei pane 1 aasta ja 10 kuulise katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Süüdistatavad peeti kahtlustatavatena kinni 2 päeva, selle aja arvas kohus karistustest maha,” ütles ta.

Süüdistuse järgi filmisid mees ja naine 2018. aasta kevadest aasta jooksul 6-7 korral Raplas asuva spordihoone riietusruumides oma treeningukaaslasi.

“Tänasel istungil süüdistatavad kahetsesid toimepandut ja vabandasid kannatanute ees. Kohus konfiskeeris ja määras hävitada kuriteo toimepanemise vahendid- telefon Samsung, saunarätik ja arvuti kõvaketas. Mõlemad isikud olid varem kriminaalkorras karistamata,” lisas Lusti.

Süüdistatavad peavad tasuma menetluskulud kogusummas ca 2000 eurot. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.