Tuleviku ja mineviku kokkupõrge: Maz veok lömastas Tallinnas Tesla, mis läheb mahakandmisele

img_1796.jpg

Täna hommikul toimus Tallinnas Narva maanteel avarii, milles põrkasid kokku kraanaveok ja elektriauto Tesla Model S. Tallinna kiirabi viis kaks avariis kannatada saanudinimest haiglasse.

Avarii juhtus hommikul veidi enne kella kaheksat, kui Tesla hakkasNarva maanteelvalgusfoori tagant liikuma Kesklinna suunas, mil autole sõitis sisse Pirita suunas liikunud Maz veok. Avarii lõppes Tesla juhi haiglasse minekuga.

Auto kuulub Tesla sõiduautode rendiga tegelevale ettevõttele Teslarent. Firma juhtMario Kadastik ütles Geeniusele, et haiglasse sattunud juhi seisund on stabiilne.

"Kindlasti oli Tesla turvalisusest siin abi," rääkis Kadastik. "Tesla ise veel eriti kiirelt ei sõitnud, sest ta hakkas alles foori tagant liikuma. Aga selleks, et ta oma 30 meetrit mööda Pirita teed lendas, pidi kraanal olema ikka väga suur kiirus."

Kadastik rääkis, etuurimise seisukohast võib kasu olla Tesla oskusest informatsiooni logida, mida võiks kasutada näiteks asitõendina liiklusõnnetuse uurimises. Samaspaistab tema sõnul antud vahejuhtumi puhul erinevate osapoolte ja juuresviibijate ütlustest piisavat.

Kuigi Teslasai suurema löögi ninasse, kus elektriautol on pagasiruum, ei pääste see masinat ja Kadastiku sõnulautot parandada ei anna. "Sügavalt kahtlen [remontimise võimalikkuses], tõenäoliselt läheb ta ikka mahakandmisele."

Täiendatud 15:30: algupärane artikkel väitis ekslikult, et Tesla lömastas Kamaz. Tegelikult oli tegu siiski Minski autotehasest tulnu Maziga.

Fotod: Martin Ilustrumm

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.