Uudis

Tulika hinnang taksoettevõtjate liidu plaanile kliente sõidu ajal filmida: rumal plaan on

1ev05jun16c5.jpg

Taksoettevõtjate liitu kuuluvadtaksofirmad hakkavad sõidukites filmima nii autojuhte kui ka reisijaid, kirjutas täna Postimees. Liitu mitte kuuluva Tulika Takso hinnangul on see rumal plaan ning nemad ei plaani kindlasti klientide filmimisega kaasa minna.

Taksoettevõtjate liidu ettekääne taksosõitude filmimiseks on juhtide teeninduse taseme kontrollimine, selleks varustatakse autod videokaameratega, kirjutasPostimees.

"Olen tõeliselt hämmingus. Rumal plaan on," ütlesGeeniusele Tulika Takso juhatuse liige Anne Rebane.

"Tulika Taksol ei ole ideed oma kliente filmima hakata ja päris kindlasti me ei kavatse selle kampaaniaga liituda. Taksoteenus on privaatne teenus ja me hindame oma klientide privaatsust kõrgelt. Teenuse kvaliteedi kontrolliks on taksofirmal erinevaid võimalusi, mis ei kahjusta kliendi ega ka taksojuhi huve," rääkis Rebane.

Kui taksoettevõtjate liidu eestkoste all kliente autodes filmima hakatakse, võib jääda inimestele mulje, et seda teevad kõik taksofirmad. Anne Rebane ütles, et sellisest käitumisest eristumiseks tuleb neile teavitustööd teha.

"Eks me siis hakkame kõvahäälselt teadustama, et Tulika Takso on jätkuvalt tavaline taksofirma, kes tegutseb seaduslikult ja ei filmi oma kliente," ütles ta.

Tallink: kliente filmida ei planeri, nad hindavad privaatsust

"Mõistame, et audiovisuaalsete seadmete kasutamine tuleneb ettevõtete soovist suurendada taksojuhtide turvalisust," kommenteerisTallink Takso arendusjuhtTõnu Uusmaa.

"Turvalisus on ka meie jaoks oluline ning seetõttu on Tallink Takso sõidukites ja Takso24 sõidukites see tagatud GPS jälgimissüsteemiga. Lisaks on igal taksojuhil olemas sõidukis nn"paanikanupp", mille aktiveerides saadab see häirekutsungi kõnekeskusele ja kogu meie autopargile, kes koheselt reageerivad," ütles Uusmaa.

"Meie taksodes pole [klientide filmimise] jaoks hetkel vajadust ning lähiajal me antud seadmete kasutamist ei planeeri. Ühtlasi on see tõenäoliselt meeltmööda ka meie klientidele, kes hindavad kui nende sõiduaeg ja -ruum on privaatne.

Taksoettevõtjate liit loobus plaanist

Vaid loetud tunnid pärastTaksoettevõtjate liidu otsuse avalikuks tulemist teatas liidu esindaja meediale, etavalikkuse surve tõttu taganesid nadklientide filmimise plaanist. Postimehele antud kommentaaris teatas liidu juhatuse liige Raul Kalev, et nad said avalikkuse reaktsioonist kiiresti aru ning pärast juhatuses asja arutamist loobuti kaamerate paigaldamise nõudest.

Foto: Eero Vabamägi/PM/Scanpix

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.