Uudis

Tuntud e-poodi süüdistatakse tarneprobleemides ja raha õigeaegselt tagastamata jätmises

Kuvatõmmis Reset.ee e-poest, kui see veel tegutses.Foto: Kuvatõmmis

Hinnavaatlus.ee veebilehel on e-poe Reset.ee saanud hulgaliselt negatiivseid kommentare, kus ühiseks nimetajaks on tarneprobleemid ning raha õigeaegselt tagastamata jätmine. Negatiivsete kommentaaride hulk hakkas tõusma möödunud aasta suvest ning kestab tänaseni.

E-poodi haldava ettevõtte tegevjuhi sõnul ei ole kommentaaridel alust ning peamiselt on kommentaarid tehtud ühtede ja samade inimeste poolt.

Hinnavaatluse omaniku sõnul aga esines tänavu kevadel hoopis juhum, kus just kõneluse e-poe kohta jäeti veebilehele rida positiivsed kommentaare ühtede ja samade isikute poolt.

Kas kommentaarid on ostetud?

Tänavu kevadel pöörati Hinnavaatluse foorumis tähelepanu Reset.ee puudutavatele kommentaaridele, mis ühtäkki olid kõik väga sarnase sõnakasutusega ning positiivsed. Kahtlust äratas seegi, et ühe kommentaari lõpus seisid sõnad “näiteks selline jutt“, mis viitab sellele, et keegi pakkus kommenteerijale välja teksti, mida kirjutada.

Kuigi esialgu kinnitas Hinnavaatluse foorumi ning veebilehe juht Tanel Raud, et ühtegi libakommentaari ei saa süsteemi ülesehituse tõttu olla, siis selgus hiljem, et kõnealune süsteem ei toiminud teatud ajavahemikul.

Nimelt on Hinnavaatluse poodide kommenteerimise sektsioon ülesehitatud nii, et kommentaare saab jätta vaid ID-kaardiga sisselogimise järgselt ning ühe ID-kaardiga saab luua vaid ühe kasutaja.

Raud tunnistas, et paari päeva sees tehti hulk Reset.ee e-poodi kiitvaid kommentaare ühe IP-aadressi alt.

“Mõned kommentaarid olid postitatud paari päeva sees sama IP-aadressi pealt. Kommentaarid olid firmat kiitvad. Kontrollimisel selgus, et osade ID-kaartide andmed olid seotud, nii ühise perenime kui ühe firma (mitte Reset Eesti OÜ) järgi,” ütles Raud.

Reset Eesti OÜ tegevjuhi Hans Erich Liiviku kinnitusel ei olnud tegu tema ettevõtte töötajatega ning nad ei ole positiivsete kommentaaride jätmist ka kuskilt nii-öelda teenusena ostnud sisse.

Liivik peab vääraks seda, et Hinnavaatluse süsteem võimaldab ühel inimesel jätta mitu negatiivset kommentaari, kuid positiivseid tohib teha vaid ühe.

Tarneprobleemid ja raskused raha tagastamisel

Praegu avaldatud Reset.ee-d puudutavatest kommentaaridest joonistub välja muster, mille kohaselt ei suuda e-poodi pidav ettevõtte täita tarneaja suhtes antud lubadusi ning lepingust taganemise järgselt ei suudeta ka raha lubatud ajaks tagastada.

Liivik kommenteeris Geeniusele detailselt kuue negatiivse kommentaari sisu, mille järgi on ettevõtte käitunud seaduses sätestatu järgi. Kommentaari kirjutanud isikute ning ettevõtte tegevjuhi ütlused lähevad mitmes osas vastuollu ehk ühest tõde on kõrvalistel isikutel raske tuvastada.

“Oleme Hinnavaatluse lehel täheldanud, et meile on negatiivseid kommentaare kirjutanud pahatahtlikult samad kliendid korduvalt sama tellimuse kohta. Kui hetkel tutvuda kommentaaridega, siis on viimase poole aasta jooksul 23 negatiivset kommentaari kirjutanud 13 inimest. Näiteks kasutajad erki5, MaarjaLiis, november116, scattt, peps2, mattias ja MrMick, kes on kokku kommenteerinud 15 korda,” ütles Liivik

Küll aga on kaheldavad kahe kommentaatori väited, et Reset Eesti OÜ tagastaks klientidele raha alles seejärel, kui klient on sellekohase nõudega pöördunud tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti poole. Nimelt kirjeldavad kommentaatorid olukordi, mis ei ole tarbijavaidluste komisjoni üldse jõudnudki. Reset Eesti OÜ üle on komisjon vaaginud vaid kahel korral ning sedagi 2017. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.