Uudis

Tuntud paroolihalduri andmeleke osutus oodatust palju hullemaks, klientide andmed jõudsid häkkeriteni

LastPassi andmebaasi häkiti hiljuti.Foto: Shutterstock

LastPass on üks populaarsemaid paroolide salvestamise teenuseid ning hiljuti said häkkerid sealt kätte suure koguse klientide andmeid. Andmeleke toimus augustis ning toona teatas organisatsioon, et häkkerid võtsid endaga kaasa osa LastPassi koodi ja andmeid, kuid lisas, et kellegi paroolid ohus ei ole.

Nüüd tegi ettevõte aga loole järje ning lisas, et häkkerid said ikkagi ligi ka klientide isiklikule informatsioonile, mille seas on kasutajate ja ettevõtete nimed, aadressid, meiliaadressid, telefoninumbrid ja IP-aadressid.

Pahalased kopeerisid ka külastatud veebilehtede andmeid, nende kasutajanimesid, paroole ja muud. Praeguse seisuga ei saadud krüptimata krediitkaardi andmetele ligi ning ettevõtte sõnul ei hoia nad kõiki pangaandmeid ühes kohas.

Teenuse kasutajad peaksid oma paroolid ära vahetama ning olema eriti tähelepanelikud kirjade suhtes, mis neile tulevad. Seda sellepärast, et kättesaadud meiliaadressid ei olnud krüpteeritud ning sinna võidakse saata erinevaid pettusi.

Häkkeritele jõudnud paroolid tuleb kasutamiseks dekrüptida, mis nõuab tohutult ressurssi, kuid ei ole sellegipoolest välistatud. LastPass lammutas häkitud andmebaasi osa enda sõnul maani maha ning ehitab seda praegu uuesti üles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.