Uudis

Tuntud petupood müüb võimsate telefonide pähe Hiina jura, jäljed viivad taas Eesti firmani

Hiina telefonidele keevitatakse otsa korralik juurdehindlus.Uphone'i veebileht

Oleme Geeniuses korduvalt varem kirjutanud kahest firmast nimega Hyperstech Sls Ltd ja Novads OÜ, mis on üksteisega lähedalt seotud ja mille leivanumbriks on internetis nutikaubaga sahkerdamine. Tihtipeale ei saa ostjad lubatud kaupa kätte või on see katkine või tellitust erinev.

Paistab, et Hyperstech on sisenenud ka nutitelefonide ärisse ja nende lipulaev on nüüd telefon nimega uPhone, mis maksab hetkel 200 dollarit (tavahind väidetavalt 400 dollarit).

Veebilehel märgitakse, et tegu on võimsa telefoniga, mille protsessor suudab erinevalt teistest lipulaevadest äppe väledalt jooksutada ka viie aasta möödudes. Lisaks on veel mudelil näotuvastus ja sõrmejäljelugeja.

Leidub ka päris veidraid väiteid. Näiteks on veebisaidil kirjas, et telefon jookseb operatsioonisüsteemil Android 8.1, mis on “kõige uuem ja kiireim Androidi versioon üldse.” Tegelikult on kõige uuem versioon hetkel Android 10.

Telefoni taga on turundusteksti järgi idufirma, mille asutaja oli tüdinenud sellest, et nutitelefonid nii vähe kestavad.

Hoopiski Hiina toodang

uPhone’i näol on tegelikult tegemist Ulephone S10 Pro mudeliga. Nimi ei ütle ilmselt paljudele midagi, kuid seda müüakse Hiinas umbes 60 dollariga. Seega on 200-dollarine “soodushind” tegelikult tavahinnast üle kolme korra kõrgem.

Vahepeal on uPhone ka nimega Xone Phone. Nimi erinev, aga kõik muu telefoni juurde kuuluv täpselt sama. Xone Phone kontaktide veebilehel on ära märgitud ka Peter Novik. Eestis kuulub Novads OÜ juhatusse Pjotr Novikov, kes pole varem Geeniuse päringutele vastanud. Saatsime ka seekord Novikovile järelpärimise ning uuendame artiklit kui vastused saabuvad.

Et uPhone on tegelikult Ulephone, avastas tuntud YouTuber nimega Mrwhosetheboss, kellele jäid uPhone’i reklaamid silma ja kes jõudis uurimise tulemusel ka Hyperstech Sls Ltd ja Novads OÜ turundusvõrgustikeni. Nutitelefoni kohta tehtud video on tänaseks kogunud üle pooleteise miljoni vaatamise.

Täiendatud 12:30: autor on video YouTube’ist eemaldanud.

Telefone müüv firma nimega Hyperstech Sls Ltd on ka varem Geeniusele silma jäänud. Vahel on Hyperstechiga seotud veebilehtede kontaktandmetes ka Eesti firma nimega Novads OÜ.

Nii Hyperstechi kui Novadsi kohta leidub internetis hulganisti negatiivset tagasisidet. Arvustustest nähtub, et ostjad saavad tavaliselt kätte vale või katkise kauba, mida on võimatu kaupmehele tagastada.

Aasta alguses sattus Novads OÜ ka Briti reklaamstandardite ameti hambusse, kuna külvas “kõrgetehnoloogiliste” näomaskidega inimestes hirmu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.