Uudis

Turule trügib uus Stigo konkurent, Eesti firma aga tervitab tulijat

stigo.jpg
Stigo turundusjuht Harold Saar kokkuvolditava elektrirolleriga sõitmas. Foto: Tootja/Stigo

Ühisrahastusplatvormil Indiegogo on rahastust kogumas kergesti kokkuvolditav elektriroller, mis võiks konkurentsi pakkuda Eesti ettevõttele Stigo, kes uut tulijat aga tervitab.

Xcape nime kandev elektrisõiduk lubab ühe laadimiskorraga läbida kuni 40 kilomeetrit ning maksimaalseks sõidukiiruseks on 24 kilomeetrit tunnis. Aku uuesti täis laadimiseks kulub aga viis tundi. Kõige selle juures on võimalik sõiduk mugavalt kokku lappida, et seda oleks vajadusel lihtne kaasas kanda.

Sarnased näitajad on ka Stigo elektrirolleril, kuid siiski leiab firma, et hetkel rahastust koguv toode jääb nende sõidukile alla.

Stigo müügi- ja turundusjuht Harold Saar ütles Geeniusele, et Indiegogos raha koguv toode on lihtsalt järgmine katsetus ühel firmal turule tulla sellises valdkonnas, mille plahvatuslik kasv on ümber nurga ootamas ja mida Stigo juba aastaid “lükanud” on.

“Ma arvan, et keegi ei viitsi turul ilma konkurentideta tegutseda ja võime päris ausalt öelda, et meile meeldib, kui uusi mängijaid juurde tuleb, kes meid ärksana hoiavad,” lausus Saar.

Stigo siiski uut toodet enda klooniks ei pea. “See käesolev näide küll meie kloon ei ole ja seda on ehk isegi natuke solvav kuulda. Umbes nagu kirjutaks Audi peakorterisse paele uue A6 avalikustamist, et kuulge, Fiat tegi uue Doblo, kuidas on, kas käed värisevad? Ei, meie käed ei värise ja ma olen ise proovinud üle maailma käidud messidel pea kõik sarnased tooted omaenda tagumikuga ära,” lausus Saar.

“Ei taha kõlada uhkustavalt, aga tõsised konkurendid suudan ühe käe sõrmedel üles lugeda. Seda ka siis, kui kahest sõrmest ilma peaksin jääma.”

Saare sõnul ei soovi ta öelda, et Stigo on maailma parim transpordilahendus kõikidele inimestele ja keegi ei tohiks enam jalgrattaga, mootorrattaga, metrooga või konkurentide toodetega sõita.

“Vastupidi. Meil on hea meel, kui inimene teeb esimese sammu ja tuleb kaherattaliste elektrikate maailma mõne klooniga sõitma. Peame juba seda enda jaoks võiduks, kuna jutlustame (lühi)transpordi tulevikust üldisemas plaanis, mitte ainult Stigo ja oma toodete kontekstis. Aga kaua sa ikka Dobloga sõidad, kui kõrval poes A6 müügil on, eks?”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.