Uudis

Twitch.tv striimimisplatvormi tabas väidetavalt hiiglaslik andmeleke, parooli vahetamine rangelt soovituslik

Häkkered muukisid väidetavalt Twitch.tv-sse sisse.Foto: Shutterstock

Maailma populaarseim striimimisplatvorm Twitch on väidetavalt täies ulatuses internetti lekkinud, sealhulgas platvormi lähtekood, striimijate müügitulud ja palju muud.

Leke hakkas täna hommikul levima 4chani internetifoorumis .torrent failina, mis on tervelt 125 GB suur. Torrentfaili jaganud häkkeri sõnul on kaustas kogu Twitchi ja teiste Amazoni platvormide lähtekoodid ja Amazoni veebitööriistad. Samuti on andmelekkes infot Amazoni mänguplatvormi Vapor kohta, mida kutsutakse Steami konkurendiks.

Andmekogus on lekitatud ka striimerite nö palgad, ehk rahasummad, mida Twitch striimeritele otse maksab. Rahasummad on märgitud brutotuluna perioodi 2019 oktoober kuni 2021 september eest.

Geenius on näinud nii .torrent faili kui ka tekstifaili striimerite müügitulude kohta, kuid ei saa kinnitada ega ümber lükata, et lekitatud andmed vastavad tõele. Küll aga kirjutab Videogamechronicle, et nende allikate sõnul on Amazon/Twitch lekkest teadlik ja see leke on legitiimne. Ametlikult pole Twitch hetkel midagi öelnud.

Väidetavalt leiab lekkest ka Twitchi kasutajate salasõnad, seega tasub igaks juhuks oma parool ära muuta ja lülitada Twitchis sisse kaheastmeline tuvastus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.