Uudis

Twitter teeb nägemispuudega inimesele fotod ligipääsetavamaks

Sel nädalal teatas Twitter, et muudab oma sotsiaalvõrgustiku nägemispuudega inimestele veelgi ligipääsetavamaks, lubades kasutajatel Twitterisse laetud fotode sisu alternatiivseehk „alt textina“.

Uus funktsioon lubab fotosid kirjeldada, et inimesed, kes kasutavad tekstilise info hankimiseks ekraanilugemistarkvara, saaksid fotode sisustteada. Praegu saab fotosid kirjeldada Twitteri iOSi ning Androidi rakendustes, kus eelnevalt tuleb rakenduse „accessibility“ (ligipääsetavuse) seadetest lülitada sisse funktsioon „Compose image descriptions“ (loo pildikirjeldusi). Järgmine kord Twitterisse fotot postitades on võimalik puudutada nuppu „add description“ (lisa kirjeldus) ning kirjutada mõnesõnaline, kuni 420 tähemärgiline tekst sellest, mida fotol kujutatud on.

Kardetavasti ei hakka enamik individuaalkasutajaid seda funktsiooni kasutama, seda enam, et Twitterit on juba praegu kritiseeritud funktsiooni vaikimisi välja lülitamise pärast, kuid võimalus pilte kirjeldada annab suurfirmadele, meediaväljaannetele ning teistele suurtele Twitteri kasutajatele muuta oma teenus ning suhtlus fännide või klientidega veelgi ligipääsetavamaks.

Twitter on loonud alternatiivse teksti võimalused ka oma API abil,mis tähendab, et pilte on võimalik peagi kirjeldada ka kolmandate tootjate rakendustes. See on oluline, kuna paljud nägemispuudega inimesed kasutavad spetsiaalset, ekraanilugejatega ligipääsetavat Twitteri tarkvara.

Avafoto: Twitter

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.