Uudis

Uber annab Hiinas alla ja jätkab kohaliku rivaali juhtimise all

afp_dq8m9.jpg

Suurim autotellimise teenus maailmas Uber annab maailma rahvarikkaimas riigis konkurentsis alla ja jätkab koos kohaliku ettevõtte Didi Chuxingiga, mis sai alles paar kuud tagasi miljard dollarit investeeringuna Apple'ilt.

Didi kinnitas, et ostab ära Uberi brändi, äritegevuse ja sellest laekuvad andmed. Uberi Hiina üksusel oli ka teisi aktsionäre, näiteks kohalik otsingugigant Baidu, mis saab loodavas ettevõttes 20-protsendilise osaluse. Kuigi tehingu detailid pole avalikud, on Didi väärtus tehingu järel 35 miljardit dollarit.

Uberi Eesti esindaja rõhutas kommenteeris, et tehingu puhul pole tegu ostuga, vaid ühinemisega. Tema hinnangul on eksitavHiina tehingu kohta öelda, et firma annab Hiinas alla."Sõnapaar "annab alla" [jätab] mulje nagu Uber oleks Hiinast lahkunud, mitte saanud 20% ettevõttest, mille väärtuseks on 35 miljardit dollarit," teatas firma esindaja.

Vihane võitlus Hiina turu pärast

Sellega lõpeb üks vihasemaid rivaliteete, sest nii Didi kui Uber kulutasid väidetavalt tohutuid summasid, et Hiinas turuosa omale võita. Riigis on hinnanguliselt 750 miljonit potentsiaalset klienti, kes võiks linnas oma transpordivajaduseks tellida äpiga auto. Wiredi teatel kulutasid nii Didi kui Uberuute sõitjate ja autojuhtide ligimeelitamiseks iga kuu kümneid miljoneid dollareid. Bloomberg teatab, et Uber kulutas Hiina turuosa kasvatamiseks aastas miljard dollarit.

Sellest hoolimata oli Didi võistluses esikohal ja Uber püüdis järele jõuda. Ometion tegu nii suure turuga, etsellest mahajäämusest hoolimata olid Uberi kümme kõige suurema hulga sõitudega linna Hiinas.

Muudetud 2.08.2016 14:10: artikli algupärane pealkiri oli "Uber annab Hiinas alla ja müüb äri maha". Lisatud Uberi esindaja kommentaar.

Foto: AFP/Scanpix

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.