Uber pidas iPhone’ide üle arvet ka pärast seda, kui rakendus oli seadmest eemaldatud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: REUTERS/Sergio Perez/Scanpix

The New York Timesi andmetel ähvardas Apple’i tegevjuht Tim Cook 2015. aastal Uberi rakenduse App Store’ist eemaldada, kuna Uber pidas kasutajate üle arvet ka siis, kui rakendus oli telefonist eemaldatud.

Tegevuse käigus, mida kutsutakse fingerprintimiseks, salvestas Uber erinevate iPhone’ide identifitseerimisnumbrid ja pidas nende üle arvet ka siis, kui Uberi rakendus telefonist eemaldati või kui seadmele tehti tehaseseadete taastamine. Kui esialgu kirjutas ajaleht, et “Uber jälgis seadmete” asukohta, siis see on ekslik ja seda firma teha siiski ei saanud.

Vastuolus Apple’i privaatsusreeglitega

Ent ka see, et Uber peab telefonide üle arvet siis, kui sellest on Uberi äpp eemaldatud või telefoni on tehtud tehaseseadete taastamine, on Apple’i privaatsusreeglitega vastuolus. Selleks, et tegevust varjata, seadis Uber üles geoblokeeringu süsteemi, et Apple’i peakontoris nende tegevust näha ei oleks. Apple avastas selle siiski.

Väljaande sõnul oli Uberi eesmärk takistada pettusi, et juhid ei saaks varastatud seadmetega luua võltskontosid ning nende võltskontode tellimusi vastu võtta, mille abil tõsta üldist sõitude arvu ning saada boonuseid. Selline tegevus oli varem levinud Hiinas.

Uberi esindaja sõnul nad ei jälgi enam kasutajate seadmeid pärast seda, kui rakendus on telefonist eemaldatud, vaid kasutavad pettuste vältimiseks teisi süsteeme.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.