Uberi juht toob maailmale eeskujuks koostööd Eesti maksuametiga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
47rs160321b137.jpg

Lisaks Apple’i tegevjuhi Tim Cookiga kohtumisele leidis Euroopa komisjoni asepresident Andrus Ansip eelmisel nädalal aega ka Uberi tegevjuhi Travis Kalanickuga kohtumiseks. Vastuolulise mainega tehnoloogiafirmategevjuht ütles Ansipile, et rahvusvahelistel kohtumistel toob ta pidevalt välja koostöö Eesti maksuametiga.

“Kalanicku sõnul kasutab Uber üle maailma väga tihti Eesti maksuametiga tehtava koostöö näidet," vahendas Ansip. "Minu arvates on see päris hea näide ja Eestile hea võimalus. Meie maksuamet on valmis pakkuma jagamismajandusteenust pakkuvatele platvormidele maksukogumisteenust. Ehk siis nad võiksid üle maailma makse kokku koguda, kasutades seda sama rakendust, mis on Eestis koos Uberiga tehtud ja siis eraldi riikidele vastav maksusumma välja maksta. Minu meelest on see lähenemine ning koostöö Uberi ja Eesti maksuameti vahel väga pragmaatiline ja samas ka hea eeskuju teistele, kuidas on võimalik probleeme lahendada. Minu meelest on Eesti pioneer terves maailmas,” rääkis Ansip Geeniusele.

Riigid võitlevad jagamismajandusega ja samas vajavad seda

“Ma tean, et mitmetes Euroopa riikides suhtutuakse jagamismajanduse platvormidesse vaenulikult. Näiteks eluaseme jagamisteenus Airbnb on Berliinis keelatud. Samas teame me seda, et Airbnb on Rio de Janeiro olümpiamängude ametlik partner. Ma käisin hiljuti Jaapanis, kus võtsin osa G7 IKT ministrite kohtumisest, kus jaapanlased ütlesid, et 2020. aasta olümpiamängudeks ei ole neil mõistlik ehitada uusi hotelle, mis pärast mänge kasutuseta jäävad ehk nemad kavatsevad samuti panustada jagamismajanduse platvormidele. Eesmärk on turistide äkiline tõus võimalikult väikeste kuludega ära rahuldada,” sõnas Ansip.

“Riigikogu on minu meelest väga mõistlikult käitunud, otsib lahendusi. Need, kes püüavad kuidagi keelata uusi innovatiiseid lahendusi, need on minu meelest asunud tupikteele. BMW prognoosis juba 20 aastat tagasi, et inimeste soov autot omada muutub ajaga järjest väiksemaks ning inimeste soov autot õigel ajal õiges kohas kasutada muutub järjest tugevamaks. BMW kavandas 20 aastat tagasi midagi niisugust, mida Uber nüüd teinud on. Nende toonane ärimõte oli lihtsalt liiga varajane. Tänu infotehnoloogilistele lahendustele on praegu informatsioon kättesaadav ja me saame jagamismajanduse platvormide pakutavad teenuseid hõlpsasti kasutada,” teatas Ansip.

Foto: Uberi tegevjuht Travis Kalanick (Danish Siddiqui/Reuters/Scanpix)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.