Uudis

Uberi kangekaelsus: 150 dollarit maksev luba on liiast

uber-self-driving-cars.jpeg

Uber keeldub California osariigis 150 dollarit maksva loa taotlemisest, mis lubaks neil avalikel tänavatel testida isesõitvaid autosid. Selle asemel väidab ettevõte endiselt, et nende sõidukid ei ole isesõitvad, vahendab The Verge.

Kokkuleppeveo ettevõte Uber alustas Californias isesõitvate autode testimist eelmisel nädalal, kuid juba esimesel päeval sattusid need probleemidesse. Näiteks sõitsid üks auto punase tulega ristmikule.

California osariigi mootorsõidukite büroo on nõudnud, et ettevõte peataks autode testimise ning taotleks selleks vajalikku luba. Uber seda aga teinud ei ole ning väidab, et nende autod ei ole isesõitvad, kuna autodes on ka juht, kes hoiab asjadel silma peal.

Ettevõte väidab, et nende lahendus on sarnane pigem Tesla autopiloodi lahendusele. Huvitaval kombel on Tesla aga Californias luba taotlenud.

Kui Uber luba ei taotle või teste ei lõpeta, võib neid ees oodata kohtuvaidlus.

Üks põhjus, miks võib Uber loa taotlemisest keelduda, on see, et pärast loa saamist peavad ettevõtted teada andma avariidest ning probleemidest, mis on testi käigus toimunud. Ettevõte ise sellega nõus ei ole, seega on keeruline öelda, millised on otsuse täpsemad tagamaad.

Foto: Uber

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.