Uudis

Uberi president pani skandaalide tõttu ameti maha

Uberi kontor New Yorkis. Foto: Reuters/Brendan McDermid/Scanpix

Vähem kui aasta aega ettevõttes töötanud Uberi president Jeff Jones otsustas firmast lahkuda, öeldes, et ettevõtte juhtimisstiil ning väärtused ei lähe tema omadega kokku. Allikate väitel on lahkumises süüdi kõik skandaalid, mis Uberit hiljuti tabanud on.

Jones liitus Uberiga 2016. aastal, enne mida töötas ta jaeketi Target turundusjuhina. Ajal, mil Jones Uberis töötas, üritas ta tööd autojuhtide jaoks paremaks teha, kuid ka sellega kaasnesid probleemid. Näiteks üritas Jones Facebookis läbi viia küsimuste ja vastuste ringi, kuid sattus kriitika alla, kuna ei võtnud probleeme tõsiselt.

Portaal Recode kirjutab, et Jonesi lahkumise taga on skandaalid, mis Uberit viimasel ajal tabanud on. Firma on kriitika all olnud naistöötajate ahistamise pärast, president Trumpi nõustamise ja Google’iga isejuhtivate autode kohtuvaidluse pärast.

Siiski ei ole portaali sõnul lahkumise taga asjaolu, et Uber on otsimas ärijuhti, kes alluks vaid ettevõtte juhile, muutes Jonesi tähtsuselt teise presidendiameti tähtsuselt kolmandaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.