Uudis

Uberi töötaja: kontoris käis ahistamine, pidev võimuvõitlus ja hädades süüdistati teda

Uberi kontor New Yorkis. Foto: Reuters/Brendan McDermid/Scanpix

Endine Uberi insener Susan Fowler kirjutas oma blogis, et firma peakontoris käib pidev võimuvõitlus ning naistöötajatesse hästi ei suhtuta.

Fowleri sõnul muutusid asjad veidraks juba esimesel tööpäeval, kui ta ülemus üritas teda voodisse meelitada. Kui Fowler sellest aga personaliosakonda teavitas, sai ta vastuseks, et parim, mis tehakse, on hoiatuse andmine.

Töötaja sõnul on arendusosakonnas juhtide omavahelised suhted justkui menusarjas “Troonide Mäng”, kus inimesed üritavad pidevalt üksteise tööd õõnestada, et saada endale näiteks oma ülemuse ametikoht. Seda tehakse avalikult ning sellega uhkustatakse. Ka Fowleri tööd näidati tema sõnul tegelikkusest halvemana, et ta ametikõrgendust ei saaks ega firma mõnesse teise osakonda tööle ei asuks.

Kõik sündmused leidsid aset ühe aasta jooksul ning Fowler salvestas ka enda ning personaliosakonna vahelised suhtlused. Selgub, et personaliosakond ütles talle, et kõikide kaebuste ühine nimetaja on tema ning ta ei peaks asjadest e-kirja teel teada andma.

Fowleri sõnul moodustasid naised kollektiivist 25%, kui tema sinna tööle asus. Lahkudes oli see langenud 3% piirile.

Uberi tegevjuht Travis Kalanick ütles, et see blogipostitus oli esimene koht, kust ta sellisest käitumisest infot sai. Ettevõtte uus personalijuht Liane Hornsey alustas asja uurimist. Kalanicki sõnul jäävad inimesed, kes nõnda käituvad või seda õigeks peavad, oma tööst ilma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.