Uudis

Ujub vastuvoolu: ükssarvik TransferWise palkab hoogsalt inimesi juurde

TransferWise asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann.FOTO: TransferWise

Kui kolmest Eesti suurimast idufirmast kaks kärbivad palku või koondavad, siis kõige enam raha kaasanud ükssarvik ehk miljardifirma TransferWise palkab hoopis inimesi juurde.

Nii on ettevõttel ainuüksi Tallinna kontorisse väljas kümmekond kuulutust. “TransferWise’i töökuulutuste lehel on viimane ja õige info meie värbamise kohta ja kõik töökohad, mis on seal üleval, on tõepoolest Tallinnas ka kandideerijaile avatud,” teatas ettevõtte esindaja DigiPROle.

Ainus muudatus, mis ettevõttes toimus, on kodukontorisse kolimine. “Peale kodukontoritesse ümber kolimist antud olukord TransferWise’i töösse muudatusi toonud ei ole. Ei ole muutunud palgad ning meie töötajate töökohad on kindlustatud. Jälgime olukorda pingsalt, järgime ametlikke soovitusi kõigis riikides, kus meie kontorid asuvad ning oleme valmis vajadusel reageerima,” kinnitati ettevõttest.

Kõik TransferWise’i teenused töötavad nagu tavaliselt ning ettevõtte seitse miljonit klienti saavad jätkata raha saatmist, vastuvõtmist, maksmist ja valuutade konverteerimist nagu varem. “Tootearendust jätkame tavapärases rütmis ning olemasolevate plaanide järgi,” kinnitati firmast.

Paljud said pihta

DigiPRO on viimastel nädalatel kirjutanud, et takso- ja kullerteenust pakkuva Bolti põhiäri sai tugeva hoobi ja robotkullerite tootja Starshipi põhiäri kukkus sisuliselt kokku, mistõttu esimene kärpis tasusid ning teine asus suures mahus koondama.

Tõsi, TrasferWise erineb kahest ülejäänust selle poolest, et teenib kasumit. Ettevõtte puhaskasum 2019. aasta märtsis lõppenud majandusaastal oli 10,3 miljonit naela ehk 11,6 miljonit eurot, samas kui näiteks Bolt teenis eelmisel majandusaastal tervelt 61 miljoni euro suuruse kahjumi.

“Transporditeenuseid pole praegu pakkuda piisavas mahus, mistõttu oleme sunnitud vähendama töömahtu ja vastavalt ka töötasu 20-30 protsenti,” ütles DigiPROle takso- ja kullerteenuseid vahendava Bolti asutaja Markus Villig. Ta pidas silmas eelkõige takso- ja autorenditeenust, mille kasutamist on inimesed eriolukorras vähendanud. Samas Bolti kolm ülejäänud ärisuunda kasvavad mühinal.

Seni üheks Eesti lipulaevaks peetud idufirmale Starship Technologies mõjus aga alanud kriis sedavõrd rängalt, et ettevõte lõpetas DigiPRO andmetel töösuhte sajaonna töötajaga. Ettevõtte põhiäri kokkukukkumine oli karm ning on võrreldav majutus- või reisiäris toimuvaga. Tellimuste arv ja müügitulu kukkus märtsis kiiresti ja suure hooga. Näiteks paar nädalat tagasi langes keskmiselt tellimuste arv ligi 3/4 ja müügitulu 2/3. Osades ülikoolides isegi 80 ja 90 protsenti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.