Uudis

Ukraina hoiatab Baltikumi Kremli küberrünnete eest

Ukraina kaitseministeerium hoiatab küberrünnete eest.Foto: Ukraina kaitseministeerium, Montaaž: Geenius Meedia

Ukraina kaitseministeerium teatas eile, et Kreml valmistab ette massilisi küberrünnakuid Ukraina ja nende liitlaste kriitilise taristu suunas. Ulatuslikud küberrünnakud on väidetavalt plaanis Ukraina ettevõtete ja kriitilise taristu vastu, nagu näiteks energiasektori ettevõtetele. 

Ühtlasi kavatseb Kreml ukrainlaste väitel suurendada ummistusrünnete (DDoS) intensiivsust Ukraina lähimate liitlaste – eelkõige Poola ja Balti riikide kriitilise taristu vastu. 

“Operatsioonide läbiviimisel kasutatakse 2015. ja 2016. aasta Ukraina energiasüsteemidele suunatud küberrünnakute kogemust,” teatas kaitseministeerium. 

Ministeeriumi sõnul püütakse rünnakutega suurendada mõju elektrivarustusele eelkõige ida- ja lõuna Ukrainas. Kreml olla nende sõnul veendunud, et selline tegevus pidurdab Ukraina kaitseväe ründeoperatsioone. 

Riigi infosüsteemi ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna CERT-EE juhi Tõnu Tammeri sõnul sai amet infot, et küberrünnakud võivad intensiivsemaks muutuda nii partneritelt kui ka avalikest allikatest. 

“Selle teabe andsime edasi olulistele siseriiklikele partneritele ja kriitilisi teenuseid osutavatele ettevõtetele, et nad oleksid teadlikud rünnakute ohust. Siiani on Eesti küberruumis olnud rahulik, aga jälgime toimuvat ja oleme valmis reageerima,” kinnitas Tammer. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.