Ülemaailmse haardega petukaupluste jäljed viivad Eesti väikefirmani, ohvreid vähemalt tuhandetes

Foto on illustratiivne.

Novads OÜ on esmapilgul väike Eesti ettevõte, mis müüb Drone720x.ee veebilehelt droone, neil on kuus töötajat ja maksuvõlgadest ega muudest jamadest äriregister teada ei anna.

Tegelikult on aga firmal märksa laiem haare. Novads OÜ on Geeniuse andmetel seotud kurikuulsate veebipoodidega nagu Hyperstech, Tactwatch, CoolAir, Dronexpro ja Clearview. Ilmselt on poode veel.

Ülaltoodud veebilehe kontaktandmetes on kirjas, et müügiga tegeleb Hyper Sls Ltd või Euroopas Novads OÜ. Firmade juhatajaks on märgitud mõnel veebilehel Peter Novik. Eesti äriregistri andmeil Novads OÜ juhatuses ainuisikuliselt Pjotr Novikov.

Kõigi ülalmainitud veebipoodide kohta leiab internetiavarustest lademetes šokeerivat tagasisidet.

Ohvreid tuhandetes

“Novadsi ja Hyperstechi poodide näol on tegu täieliku pettusega,” on lause, mis seisab mitme poodidest tellinud inimese tagasisides.

Näiteks juhtum Inglismaalt, kus Hyperstechi poest tellitud radiaator saabus katkisena. Või Prantsusmaalt, kui lubatud toodetest tuli kohale vaid üks ja seegi oli juba purunenud. Või Austraaliast, kui klient sai tellitud nutikella asemel hoopis teise toote.

Tasub mainimist, et tegu pole üksikjuhtumitega, veebisaitidel nagu Trustpilot on Hyperstechi ja teiste Novads OÜ-ga seotud poodide kohta sadu postitusi, millest pea kõik on firma vastu ülimalt kriitilised. Kokku on poodidest petta saanud hinnanguliselt tuhandeid inimesi üle maailma.

Enamik kliente pole olenemata maksmisest tooteid kätte saanud või saavad nad vale, katkise või kadunud osadega kauba. Klienditoest järgnevad lubadused raha tagastamiseks või toodete uuesti saatmiseks. Tihtilugu on lubadused katteta.

Teadmiseks, et Novads OÜ on jaanuarist ka Eesti tarbijakaitseamet mustas nimekirjas. Seda aga vaid paari Hyperstechi veebilehega, mis ei paista enam töötavat.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti juhiabi Anu Võlma ütles, et nad on Novads OÜ tegevusest teadlikud, kuid rohkem kommenteerida pole hetkel võimalik. “Amet on algatanud ettevõtte suhtes ka järelevalvemenetluse, kuid kuna menetlus on pooleli, siis täpsemaid kommentaare menetlusega seotud asjaolude kohta ei ole kahjuks võimalik anda,” sõnas ta.

Kahtlased nimed

Novads OÜ juhataja Pjotr Novikov ütles Geeniusele telefonikõnes, et nendega on seotud ainult Drone720x.ee veebilehega ning nemad tegelevad droonidega.

Samas leiab aga varemmainitud petturi mainega e-poodide kodulehtedelt selgelt Novads OÜ andmed. Samuti on mitmed ohvriks langenud klienti rääkinud, et klienditoega suhtlemise korral suunatakse nad Eestisse Novads OÜ juurde edasi.

Üks ülalmainitud veebipoodidest, kus on kirjas ka Novads OÜ andmed.

Vahel on Hyper Sls Ltd ja Novads OÜ firma juhatuse esimeheks märgitud hoopis teine inimene. Näiteks siin Novikovi või Noviki asemel üldse keegi Anton Selter.

Novikovilt üle küsides, et miks on nii paljud kliendid tema firmaga seotud e-poodidest petta saanud, keeldus mees telefoni teel edasisest suhtlusest ja palus küsimused saata meilile. Samale meilile, mis kuulub Peter Novikile.

Vaatamata mitme päeva jooksul saadetud korduvatele järelpärimistele ei vastanud Novikov ajakirjaniku saadetud küsimustele.

E-poodide kõrvalt tegeleb Novads OÜ ka müügistrateegia konsulteerimisega. Kodulehe andmeil on neil 428 õnnelikku klienti. Veebilehe all seisavad Hyperstechi brändide lingid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.