Uudis

Ulme saab tõeks: nüüd saavad firmad osta reklaami ning jälgida, kas inimesed ikka vaatasid neid

HTC Vive MWC messil. Foto: Gregor Sibold

Ulmefilmidest nähtu on osutumas tõeks: HTC hakkab oma virtuaalreaalsuse peakomplekti Vive müüma reklaame, mille puhul saavad reklaamiostjad teada, kas kasutaja ikka vaatas nende reklaami, või pööras pilgu mujale, kirjutab Business Insider.

VR Ad Service nime kandva platvormi abil saavad mängu- ja rakendusteloojad oma toodetesse reklaame lubada ning ettevõtted, kes reklaami ostnud on, teavad täpselt, kas kasutaja ka päriselt reklaami vaatas või mitte.

VR-peakomplektid saavad aru, mida inimene parasjagu vaatab, seega on lihtne mõista ka seda, kas ta vaatab reklaami või ei.

Sama kontseptsiooni on nii filmides kui kirjanduses düstoopilise tuleviku kujutamiseks korduvalt kasutatud. Viimase aja üks tuntumaid näiteid on kultussari “Black Mirror”, mille esimese hooaja episoodis “Fifteen Million Merits” arvutid jälgisid, kas inimene reklaame ikka vaatab ja kui tuvastasid, et kasutaja pööras pilgu kõrvale, panid reklaami pausile ning käskisid kasutajal pilk uuesti ekraanile suunata.

HTC lubab rakenduste ning laadimisekraanide juurde lisada nii 2D- kui ka 3D-reklaame, kuid ka näiteks suuri videoid ning bännereid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.