Uudis

Riik loob haridusasutustele ühtsed veebilehed

Ministeerium ning Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) on arendamas haridusasutustele (näiteks riigigümnaasiumid, riigikutseasutused) ühtsel sisuhaldustarkvaral ja halduspõhimõtetel tuginevat veebiplatvormi ja majutusteenust. Uus veebiplatvorm valmib 2017. aasta lõpuks, õppeasutused saavad seda kasutama hakata 2018. aasta algusest.

Haridusasutuste veebilehtede ühtse platvormi loomise, juurutamise ja hoolduse riigihanke võitis AS Andmevara. Platvormi loomise ja juurutamise töid teostab Andmevara koostöös Trinidad Wisemaniga. Loodav veebiplatvorm põhineb Drupal CMS tarkvaral.

“Hankele eelnes põhjalik analüüs, kust ilmnes, et meie haridusasutuste veebilehed on ebaühtlased, erineva kvaliteedi ja ülesehitusega. Sisuliselt on iga haridusasutus arendanud kodulehe lahendust ise, see on aga väga ressursimahukas,” selgitas HITSA infosüsteemide arenduskeskuse juht Pirgit Kahro.

Analüüsi tulemusena valmis haridusasutuste kodulehtede prototüüp, nõuded kavandatavale platvormile ning stiiliraamat, mis koondab juhiseid kodulehtedele sisu loomiseks. Valminud prototüübi ja stiiliraamatuga saab tutvuda siin.

“Ühtse platvormi kasutamine lihtsustab kasutajate jaoks koolide kodulehtedelt info leidmist, kuna uuel platvormil loodavad kodulehed on sarnase ülesehituse ja infoarhitektuuriga. Samas saab iga asutus kasutada kodulehe isikupärastamiseks oma kujundust ja domeeni,” lisas Kahro.

Veebilehtede platvorm valmib 2017. aasta lõpuks, haridusasutused saavad seda kasutama hakata 2018. aasta esimesest kvartalist. Loodava platvormiteenuse kasutamisega kaasnevat majutus- ja hooldusteenust hakkab haridusasutustele pakkuma HITSA.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.