Universaalsest disainist sotsiaalmeediani: TLÜ-s räägitakse sellest, kuidas internet peab olema ligipääsetav

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
cjsrrvr4je.jpg

Kolmapäeval, 18. mail toimub Tallinna Ülikoolis rahvusvahelist ligipääsetavuse päeva tähistav konverents, Global Accessibility Awareness Day, kus tänavu on luubi all sotsiaalmeedia, universaalne disain ning online lahendused.

„Universaalne disain on lähenemine, mille abil on võimalik luua tooted, teenused ning keskkonnad kõiki inimesi kaasavaks,pakkudes seeläbi väga tugevat innovatsiooni ning lisandväärtust ettevõtlusele,“ ütles Daniel Kotsjuba, üks konverentsi korraldajatest.

Tänavusel konverentsil võib kuulda nii sellest, mil viisil on kuulmispuudega inimestele kasuks viipekeele veebisõnaraamat, kuidas disainida veebilehte nii, et seda saaksid kasutada ka eakad, mis seisus on täna universaalne disain Eestis või kui palju kasu on sotsiaalmeediast nägemispuuetega inimeste elus. „See on teema, millest peaks pidevalt rääkima,“ ütles Jakob Rosin, üks tänavusel konverentsil kõnelejatest. „Ligipääsetavus on teema, mis kahjuks paljudele arendajatele, disaineritele, projekteerijatele ja arhitektidele planeerimise ajal pähe ei tule. Ja see tekitab probleeme aina rohkemate inimeste igapäevaelus.“

Ülemaailmse ligipääsetavuspäeva raames toimub üle kogu maailma sadu üritusi ning ettevõtmisi, millede eesmärk on äratada inimeste tähelepanu selle osas, et meie ühiskonnas viibib ka inimesi, kes peavoolu kasutajatele suunatud teenustega igapäevaselt hätta jäävad. Nende hulka kuuluvad nii vanema generatsiooni esindajad, puuetega inimesed, lapsevanemad, lapsed, kuid ka näiteks inimesed, kes tulevad hoopis teisest kultuuriruumist. Stereotüübid muutuvad ning igaüks meist võib ühel hetkel leida ennast väljaarvatuna. „Oleme kokku kutsunud kogenud teadlased,poliitikud, disainerid, IKT spetsialistid ja erivajadustega inimesed, et kohtuda ja arutada kohalike ligipääsetavust ja Universaalset Disaini puudutavate küsimuste üle,“ ütles Kotsjuba.

Global Accessibility Awareness Day, ülemaailmse ligipääsetavuspäeva raames peetav konverents leiab aset 18. mail kell 10 Tallinna Ülikoolis. Rohkem infot konverentsi kohta leiad siit:http://www.estchi.org/gaad/

Konverents toimub inglise keeles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.