Uudis

USA järgmine sihtmärk Huawei järel on ka Eesti politseis ohtralt kasutuses olevad valvekaamerad

Foto: Scanpix / EPA

USA valitsus plaanib lisaks Huaweile panna piirangud peale Hiina valvekaameraid tegevale firmale Hikvision, mille tooteid kasutab ohtralt ka Eesti politsei.

Uutest piirangutest kirjutas ajaleht The New York Times, mille andmetel võib juhtuda, et USA firmad peavad Hikvisionile tehnoloogia ja komponentide tarnimisel hakkama küsima USA valitsuselt eriluba, mis omakorda võib tähendada, et halvemal juhul jääb Hikvisionil kaamerate tootmine samamoodi seisma nagu Huaweil telefonide tootmine.

Geenius kirjutas mullu oktoobris, et Eesti politsei on aastate jooksul hankinud palju Hikvisioni ja Dahua turvakaameraid, mille kasutamist julgeolekuvaldkonnas on mitmed riigid piiranud või suisa keelanud. Eestis oli tolleks ajaks juba Hiina kaameratesse sisse häkitud, kuid politsei jälgis nende kaudu jätkuvalt Tallinna olulisemaid liiklussõlmi.

Hannes Hansalu PPA-st ütles toona, et politsei analüüsib iga kord kaameraid hankides selle kasutusotstarvet, mille käigus tehakse ka turvaanalüüs.

“Karm tõsiasi on, et turvaaukude ja küberohtudega peame arvestama kõigi kaamerate puhul, mitte ainult Hiinast toodetud seadmete puhul,” ütles Hansalu.

Hikvisioni esindaja ütles The New York Timesile, et nad kasutavad tõepoolest oma kaamerates ka USA kiipe, kuid vajadusel saavad nad neid hankida teistelt tootjatelt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.