Uudis

USA on lisaks Huaweile võtmas sihikule DJI ning teisi Hiina droonitootjaid

USA sisejulgeolekuministeerium DHS andis välja hoiatuse, et Hiinas tehtud droonid võivad saata tundlikke andmeid tagasi Hiinasse, kus nendele võib ligi pääseda ka Hiina valitsus. Seega on võimalik, et lisaks Huaweile võtab USA nüüd sihikule Hiina droonitootjad.

“USA valitsusel on tugevalt mures, iga tehnoloogiatoote pärast, mis viib Ameerika andmeid autoritaarse riigi territooriumile, mis lubab oma luureasutustele piiramatut juurdepääsu neile andmetele,” seisab DHSi teates.

DHS lisas, et see mure käib võrdselt ka Hiinas toodetud droonide kohta, mis on suutelised koguma infot nii oma tegevuse kohta USAs kui nendega opereerivate isikute ja organisatsioonide kohta.

DHSi teates ei mainita küll DJId otseselt, kuid DJI turuosa USAs ja Kanadas on umbes 80 protsenti ning need on kasutusel ka USA erinevates julgeolekuasutustes.

CNN kirjutab, et juba 2017. aastal hoiatas USA immigratsiooni- ja tolliameti sisejulgeolekutöötajad selle eest, et DJI tegeles selektiivselt just USA kriitilise infrastruktuuri asutuste sihtimisega, et tundlikke andmeid koguda.

Asutus hoiatas, et Hiina droonide ostmisel tuleb olla ettevaatlik ning võtta nende puhul kasutusele täiendavaid meetmeid nagu näiteks droonide internetiühenduse keelamine.

DJI ütles vastuseks, et annab oma klientidele täieliku kontrolli selle üle, kuidas andmeid kogutakse, talletatakse ja edasi saadetakse ja lisas, et kliendid võivad tõepoolest kasutusele võtta ka kõik turvameetmed, mida DHS soovitas

“DJI jaoks on turvalisus kõigi meie tegevuste aluseks ning meie tehnoloogia turvalisust on iseseisvalt kinnitanud nii USA valitsus kui juhtivad USA ettevõtted,” seisis teates.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.