Uudis

USA salateenistus hakkab Eestile koolitama uusi küberturbeeksperte

img_5136.jpg

Ameerika Ühendriikide Salateenistuse eksperdid õpetavad koostöös Riigi Infosüsteemi Ametiga Eesti õiguskaitseorganite töötajaid ja küberturvalisuse eksperte.

Eesmärk on täiendada Eesti Euroopa Liidu eesistumisperioodil turvalisust tagavate ametnike oskusi küberriskide tuvastamisel ning intsidentide lahendamisel.Eesti eesistumine toob aasta teisel poolel Eestisse arvukalt kõrgetasemelisi üritusi, mis tingib vajaduse olla valmis turvariskide, sealhulgas küberriskide maandamiseks.

Riigi Infosüsteemi Ameti kriitilise taristu kaitse valdkonna juhi Martin Mõtuse sõnul on USA koolitajatel valdkonna tippkompetents, mida nad jagavad Eestiga.”Selle kursuse toimumine Eestis ja Eesti ametnikele on oluline samm turvaekspertide oskuste täiendamisel,” sõnas Mõtus.

Riigi Infosüsteemi Ametil on Ameerika Ühendriikide partnerasutustega pikaajaline koostöö.2013. aastal sõlmiti ka Eesti ja USA riikidevaheline kokkuleppe küberturvalisuse arendamiseks.

Ameerika Ühendriikide Salateenistus on vanimaid õiguskaitseagentuure USAs.Selle ülesanne on tagada riigijuhtide turvalisus ning tõkestada valeraha valmistamist ja levitamist.

Avafoto: RIA,külastas Riigi Infosüsteemi Ametit Ameerika Ühendriikide saatkonna delegatsioon eesotsas saatkonna asejuht Elisabeth Horstiga (vasakult teine)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.