Uudis

USAs esitleti eestlaste loodud maailma esimest blockchain-tehnoloogial põhinevat merekindlustuse lahendust

Eesti küberturvalisuse ettevõte Guardtime lõi koos tuntud kindlustus- ja merendusvaldkonna partneritega blockchain-tehnoloogial põhineva merekindlustuse lahenduse, teatas rahvusvaheline audiitorfirma Ernst & Young.

Lisaks Ernst & Youngi kindlustusekspertidele aitasid uue tarkvaralahenduse väljatöötamisele kaasa spetsialistid Maerskist, Microsoftist ning paljudest klindlustusvaldkonna juhtivatest ettevõtetest.

Guardtime juhi Martin Ruubeli sõnul lepiti uue platvormi Insurwave kontseptsioon kokku aasta aega tagasi ning nüüd on see pärast testimisi esimese 1000 kaubalaeva kindlustuskaitse haldamiseks kasutusele võetud.

“Blockchaini tehnoloogia on kogu maailmas üha kasvava tähelepanu all, nii tänu selle kasutusele Eesti e-teenustes kui ka erinevates globaalsetes lahendustes. Insurwave’i teeb aga haruldaseks asjaolu, et esmakordselt on kindlustuse valdkonnas tegemist sarnase mastaabiga kommertskasutuseks mõeldud lahendusega,” selgitas Ruubel.

Ta lisas, et uudne platvorm võimaldab mõista blockchaini kasutamise ja rakendamise reaalset väärtust lisaks riigiasutustele ka eraettevõtetel.

Blockchain tehnoloogial põhineva Insurwave platvormi eesmärgiks on muuta seda, kuidas ettevõtted oma riske haldavad ning kindlustusmaaklerite ja kindlustajatega suhtlevad. Selleks haldab Guardtime arendatud plokiahela lahendus ainuüksi esimese tööaasta jooksul regulaarselt enam kui poolt miljonit automaattoimingut ja võrdleb andmete korrektsust erinevate kontrollpunktide põhjal rohkem kui 1000 kaubalaeva haldamise süsteemis.

Kuigi esimene arendusetapp puudutab peamiselt meretranspordi kindlustamist, plaanib Guardtime koos Ernst & Youngiga laiendada platvormi ka teistesse sektoritesse nagu merekaubandus, rahvusvaheline logistika, lennundus ja energeetika.

Guardtime poolt välja töötatud ja arendatav KSI blockchain tehnoloogia on oma olemuselt matemaatiliselt tagatud küberturvalisuse lahendus digitaalsete andmete ja seadmete kasutuse ning väärkasutuse tuvastamiseks.

Tänu oma ülesehitusele võimaldab blockchain säilitada digiandmete muudatuse ajalugu, tuvastada koheselt, kes ja millal on digiandmeid muutnud, ning kasutada neid võimalusi korraga suure hulga andmete puhul kiiresti ja korraga.

Guardtime on Eestis asutatud maailma suurim blockchain-tehnoloogial põhinevate küberturvalisuse lahenduste looja, kes aitab koheselt tuvastada erinevates digitaalsetes andmetes ja tarkades seadmetes tehtud muudatusi ja selle tulemusena pakkuda e-ühiskonnale usaldusväärseid ning läbipaistvaid lahendusi.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.