Uudis

Uue põlvkonna SMS: Eesti operaatorid alles mõtlevad, kas tehnoloogia kasutusele võtta

Google toetab oma uusimas mobiilses Androidi operatsioonisüsteemis tehnoloogiat, mis peaks olema justkui järgmise põlvkonna SMS. Multimeediat täis sõnumite saatmise teenus töötab ainult mobiilioperaatorite toel, aga Eestis alles kaalutakse, kas sel on tulevikku.

Google’i uus suhtlusvahend Chat ei ole niisama äpp, vaid töötab tehnoloogial RCS (Rich Communication Services). Juba aastaid tagasi loodud protokoll pole seni maailmas kanda kinnitanud, kuna mobiilioperaatorid pole kokku leppinud ühtses standardis. Google aga usub, et suudab vähemalt paarikümmet suurimat operaatorit maailmas veenda seda kasutusele võtma.

RCS toetab peale tekstisõnumite sarnaseid teenuseid nagu paljud muud sõnumiäpid: grupivestlused, audiosõnumid, failijagamine, hääl- ja videokõned ja nii edasi.

Eestile lähim operaator, kes RCSi proovima asub, on Rootsis olev Telia. Kuidas seal tehnoloogia omaks võetakse, seda vaatab ka nende Eesti tütar. “Hetkel jälgimegi, kuidas rootslastel asi edeneb, et selle baasil siis juba edasisi otsuseid langetada,” ütles Telia Eesti meediasuhete juht Raigo Neudorf.

Elisa: fookus VoLTE ja VoWifi peal

Elisa investeerib küll alustehnoloogiasse, millega RCS kasutusele võtta, aga pole veel selget otsust langetanud.

“Hetkel oleme Elisas kasutusele võtmas IP Multimeedia keskjaama (IMS), mille peal on võimalik käiku võtta ka RCS teenus, aga meie esimene fookus on siiski VoLTE ja VoWifi rakendamine,” ütles Elisa meediasuhete spetsialist Taavi Teder.

“RCS-i osas puudub meil hetkel kindel seisukoht ning me jätkame selle teenuse käikuvõtmise ärilise analüüsiga siis, kui IMS platvorm on juba täielikult töös.”

“Oleme RSC võimalustega kursis ja jälgime huviga sellega seotud trende ning teiste operaatorite ja tootjate arenguid,” ütles ka Tele2 Eesti kommunikatsioonijuht Kertu-Kätlin Käis. “Hetkel katsetavad RSC-d maailmas umbes 60 mobiilioperaatorit ja -tootjat. Hoiame end arengutega kursis, kuid millal ja millisel kujul teenus päriselt võiks ühel hetkel Eesti kliendini jõuda ja kättesaadav olla, ei oska täna ennustada.”

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.