Uudis

Uued juhtumid päevavalgel: kurikuulsa Eesti veebipoe pettuste hoog pole siiani raugenud

Foto on illustratiivne.

Kirjutasime juuli lõpus Eesti firmast nimega Novads OÜ, mille kohta on üle maailma hulganisti ülimalt negatiivset tagasisidet, sest firma esineb erinevate nimede all ja saadab oma klientidele katkist või vale kaupa. Või ei saada seda üldse ja raha jätab endale.

Nagu näha, pole Novads OÜ tegevus raugenud, sest viimasel ajal on tarbijavaidluste komisjonist käinud läbi päris mitu juhtumit, kus kaupluse kliendivaenulikud teod jälle avalikkuse ette tulevad.

Näiteks esimene juhtum, kus tarbija tellis Novads OÜ e-poest õhujahuti, mille kampaania raames anti lubadus, et kui ostetakse kolm jahutit, saadab pood veel kaks tasuta.

Kuid tarbija sai kätte vaid ühe jahuti ning seegi oli defektne. Lisaks pidi klient maksma oma üllatuseks 126 dollarit tollimaksu. Tarbija nõuab raha poe käest tagasi, ent pole seda saanud.

Novads OÜ vastas tarbijavaidluste komisjonile, et tagastab raha nii pea, kui defektne toode poele tagasi tuuakse. Seevastu leidis komisjon, et kaupleja on lepingut oluliselt rikkunud ja kaupleja peab tagastama raha ja maksma tagasi tarbijale ka tollimaksu.

Või teine juhtum, kus tarbija tellis veebipoest drooni, kuid sai reklaamitud asja asemel kätte hoopis teise toote. Näiteks lubas Novads droonile kuni 30-minutilist lennuaega, kuid tarbija käes selgus, et tegelikult suudab droon lennata hoopis kuni 8 minutit. Samuti ei teinud droon 1080p videoid nagu lubati, vaid 720p.

Tarbija nõudis kulutatud 87 euro tagastamist, kaupleja komisjonile ei vastanud ja komisjon tegi otsuse tarbija kasuks.

Tarbijakaitseamet on varem kommenteerinud, et Novads OÜ suhtes käib hetkel järelvalvemenetlus. Firma ise pole aga kommentaaripalvetele vastanud.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.