Uudis

Uued tõukerattad suudavad ennast ise laadima viia

Foto: Reuters / Scanpix

Elektriliste tõukerataste tootja Segway-Ninebot Group tõi välja maailma esimesed sellised rattad, mis tühjaks saades oskavad ise laadimisjaama sõita ja end laadima panna.

Firma teatel on selliste rataste esimeste klientide hulgas suured tõukerataste rentimisega tegelevad ettevõtted Uber ja Lyft. Samas aga ütles Lyfti esindaja hiljem ajakirjandusele, et neil on küll alati huvi uute tehnoloogiate vastu, kui antud rataste puhul mingeid kindlaid kokkuleppeid ei ole.

Uberi esindaja võimalikku rattaostu ei kommenteerinud.

Praegu on tühjaks saanud rataste kokku korjamine ja laadima viimine oluline osa kogu rendiäri kulust ning nagu üks viimane uuring näitas, ka üks suuremaid põhjuseid, miks elektritõukerattad pole nii keskkonnasõbralikud, kui võiks.

Uute KickScooter T60 nime kandvate kolme rattaga tõukerataste puhul on aga vähemalt esialgu probleemiks nende kõrge hind, mis ulatub üle 1400 dollari. Tavalised elektritõukerattad on sellest kordades odavamad.

Tehniliselt on KickScooter T60 kohta veel vähe teada. Lavalt näidati kolme rattaga mudelit, mis suudab end seega ise püsti hoida ja ise tühjalt mööda tänavat sõita.

Liikluses navigeerida aitab rattal tehisintellekt, kuid seda saab ka pilve kaudu kaugelt juhtida. Kirjelduse järgi tundub midagi sarnast nagu Starshipi robotid.

Iselaadivate rataste testimine algab septembris ning kohe järgmise aasta alguses peaksid nad olema valmis laialdasemaks kommertskasutuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.