Uudis

Uuenda kohe: WhatsAppist leiti turvaauk, mis võimaldab pahavara telefoni saata vastamata kõnega

WhatsAppist on leitud turvaauk, mis võimaldab lihtsa vastamata kõne tegemisega aktiveerida su telefoni kaamera ja mikrofoni ning pääseda ligi seadme sõnumitele ja e-kirjadele. Rakkendusele on väljas parandus, nii et uuenda kohe.

NSO Pegasus nime kandev nuhkvara saab telefoni paigaldada tehes kasutajale lihtsalt vastamata kõne., haavatavad on nii Androidi kui ka iOSi versioonid.

Mai alguses avastatud turvaauku kasutati teadaolevalt viimati pühapäeval, mil WhatsApp rünnaku blokeeris. Samas ei ole teada, kui palju on neid seadmeid, mida juba on edukalt rünnatud.

Nuhkvara, mis on loodud Iisraeli ettevõtte NSO poolt, on kasutanud mitmed riigid ja ettevõtted, kes ei hooli suuremat  inimõigustest. Nuhkvara on kasutatud ka varem, aastatel 2016 ja 2018. Uurijate arvates on nuhkvara kasutanud üle 45 erineva riigi, et ohjata teisitimõtlejaid, ajakirjanikke ja ühiskonnategelasi.

WhatsApp on turvaaugu parandanud. Kõigil kasutajatel soovitatakse uuendada oma rakendus ning telefoni operatsioonisüsteem, et edaspidi rünnakuid vältida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.