Euroopa intellektuaalomandi ametiavaldatud värskest uuringust selgub, et 38% EL-i noortest leiab, et piraatluses pole midagi halba.
Uuringu “Intellektuaalomand ja noored” raportist järeldub, et üks noor neljast tunnistab, et hangib piraatluse teel muusikat, mänge, filme, telesarju ja muud materjali. Sellest hoolimata ütles 81% noortest, et hangivad sisu legaalsetest allikatest. Uuringust selgus ka, et vaid 5% osalejatest on tõsised netipiraadid, kes hangivad erinevat sisu ainult piraatluse teel.
Muusika onarvatavasti suuresti tänu voogedastusteenusteleüks meedialiik, mida enamik noori legaalselt laeb või striimib. Tervelt 97% noortest väitis, et kuulavad või striimivad muusikat ja vaid 56% vastajatestkuulas muusikat ainult illegaalsetest allikatest. Filmidega on aga selgem lugu, 95% noortest oli viimase aasta jooksul laadinud alla filme ning tervelt 85% tegid seda illegaalselt.
Euroopa noored ei näe piraatluses halba. 2/3 küsitletutest ütlesid, et hangivad infot illegaalselt, kuna ei soovi meediasisu eest maksta. 38% neist ei näe midagi halba selles, kui kasutavad alla laetud muusikat ja filme vaid isiklikult.
Suur probleem on legaalsete teenuste kvaliteediga – paljud noored ütlesid, et illegaalsetel veebilehtedel on valik suurem ning filmid ja sarjad jõuavad sinna kiireminikui ametlikesse allikatesse. Tervelt 58% küsitletutest olid nõus hakkama kasutama legaalseid allikaid, kui sinna jõuab piisavalt odav sisu kiiresti.
Samas võib küsitluse raportist välja lugeda ka seda, et filminäitlejate ning produtsentide, nagu ka muusikute sissetulek noortele väga korda ei lähe.
Loe uuringu raporti täisversiooni siit(pdf).