Uudis

Uuring: 60% Eesti digitalentidest oleks valmis kodumaalt lahkuma

Digitalentidena käsitleti uuringus erinevate sektorite töötajaid, kellel olid head digivaldkonna oskused.Foto: Pixabay

Rahvusvahelisest uuringust selgus, et Eesti digitalentidest on ligi kaks kolmandikku valmis kodumaalt lahkuma ja järgnema töökohale mõnes välisriigis. Sihtriigina on Eesti aga rahvusvaheliste IT-talentide silmis populaarsuselt alles 52. kohal, edestades siiski nii Lätit kui ka Leedut.

The Boston Consulting Group ja maailma juhtivaid tööportaale ühendav liit The Network, kuhu kuulub ka Eesti suurim tööportaal CVKeskus.ee, ühendasid jõud ning korraldasid ühe maailma suurima tööjõu liikuvuse uuringu Decoding Global Talent, et mõista tööturgu kujundavaid trende.

Enam kui 360 000 töötajaga uuringust selgus, et tööturul kõrgelt hinnatud IT-oskustega talentidest on tervelt 2/3 (67%) valmis töö nimel kolima välisriiki. Eestis on digitalentidest 60% valmis haarama töökoha välismaal.

“Nõudlus IT valdkonna oskustega spetsialistide järele on Eesti tööturul märkimisväärselt kasvanud. Statistikaameti andmetel on IT-sektoris hõivatute arv aastaga kerkinud 10% ja vabu ametikohti oli mainitud valdkonnas tänavu teises kvartalis viiendiku (22%) võrra rohkem kui möödunud aastal samal ajal,” kommenteerib olukorda tööturul CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

“Uuringu tulemused näitavad, et valmisolek töö nimel koduriigist lahkuda on IT-oskustega talentidel keskmisest märksa kõrgem. Seega ei konkureeri Eesti tööandjad digitalentide nimel mitte ainult riigisiseselt, vaid ka rahvusvahelisel tööturul. Veelgi enam, kuna Skandinaavia riigid on IT valdkonna tippspetsialistide silmis sihtriikidena meist enam kui kaks korda atraktiivsemad, ei tasu loota ega karta, et talendid iseenesest Eestisse tuleksid – tuleviku tööjõu kaasamine nõuab meie tööandjatelt ka edaspidi suuri pingutusi,“ lisab Henry Auväärt.

Eesti on digitalentide seas Baltikumi eelistatuim sihtriik

Euroopa digitalentide silmis on eelistatuim sihtriik ootuspäraselt Ameerika Ühendriigid, millele järgneb Saksamaa ja Kanada. Esikümnes on kuus Euroopa riiki. Meie põhjanaabrid soomlased on edetabelis 21. kohal, Balti riikidest on Läti 64. ja Leedu 75. kohal ning Eesti paigutub eelistatud sihtriigina nende ette 52. kohale.

Digitalendid hindavad kõrgelt head töö- ja eraelu tasakaalu, samas, kui ülejäänud (mitte-digitalendid) töötajad peavad kõige olulisemaks suhteid kolleegidega. Lisaks on IT valdkonna tippspetsialistide jaoks väga oluline oma oskuseid ja teadmisi arendada ning võimalused karjääriredelil liikuda.

IT-oskustega talendid peavad oluliseks ka häid suhteid kolleegidega, rahalise kompensatsiooni suurust (sh palk ja boonused), häid suhteid otsese juhiga, tööandja stabiilsust, huvitavat tööd, tunnustamist tehtud töö eest ning loovat ja innovatiivset töökeskkonda. Digitalentidena käsitleti uuringus erinevate sektorite töötajaid, kellel olid head digivaldkonna oskused.

Millised on Eesti digitalentide eelistatuimad välisriigid?

  1. Ameerika Ühendriigid
  2. Saksamaa
  3. Suurbritannia
  4. Rootsi
  5. Soome
  6. Hispaania
  7. Kanada
  8. Norra
  9. Austraalia
  10. Holland
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.