Uudis

Uuring: 74% Eesti inimestest hindavad e-residentsust riigile kasulikuks

E-residentsuse juht Ott Vatter.Foto: EAS/E-residentsus tiim

Uuringufirma Norstati oktoobrikuise uuringu järgi hindab e-residentsuse programmi riigile kasulikuks 74% programmist kuulnud Eesti elanikest. Võrreldes käesoleva aasta algusega on e-residentsuse programmi Eestile kasulikuks pidavate inimeste hulk kasvanud 15%.

E-residentsuse programmi tegevjuhi Ott Vatteri sõnul näitab tulemus, et möödunud aasta lõpus koostöös rohkem kui 100 tippeksperdiga sõnastatud ja Vabariigi Valitsuse heaks kiidetud uus e-residentsus 2.0 strateegia on leidnud ühiskondliku heakskiidu.

Uuringust selgus, et kolmandik e-residentsust Eestile kasulikuks pidavatest inimestest peab kõige olulisemaks programmi majanduslikku mõju riigile. Vatter märgib, et sellel aastal on jõutud mitme olulise tähiseni.

“Aprillis jõudis e-residentide ettevõtete igakuine maksutulu esimest korda miljoni euroni ja juba septembris ületas e-residentide loodud Eesti ettevõtete aastane maksutulu esimest korda 10 miljoni euro piiri,” tõi ta välja. Maksu- ja tolliameti andmetele tuginedes on e-residentide loodud Eesti ettevõtete keskmine maksutulu aasta jooksul kasvanud 30%.

Uuringust selgus samuti, et teadlikkus e-residentsusest püsib stabiilne. Programmist on kuulnud kaks kolmandikku Eesti inimestest. Vatter rõhutab, et e-residentsuse eesmärk on teenida kogu ühiskonna huve.

“On tähtis, et Eesti inimesed mõistaksid, milliseid võimalusi loob e-residentsus kõigile Eesti inimestele, nii linna- kui maainimestele,” sõnab Vatter.

Uuringu kohaselt peab e-residentsuse mõju Eestile kahjulikuks vaid 4% programmist kuulnud inimestest. Suurimate ohtudena nimetatakse seejuures julgeolekut ja petturlust.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.