Uudis

Uuring: 74% Eesti inimestest hindavad e-residentsust riigile kasulikuks

E-residentsuse juht Ott Vatter.Foto: EAS/E-residentsus tiim

Uuringufirma Norstati oktoobrikuise uuringu järgi hindab e-residentsuse programmi riigile kasulikuks 74% programmist kuulnud Eesti elanikest. Võrreldes käesoleva aasta algusega on e-residentsuse programmi Eestile kasulikuks pidavate inimeste hulk kasvanud 15%.

E-residentsuse programmi tegevjuhi Ott Vatteri sõnul näitab tulemus, et möödunud aasta lõpus koostöös rohkem kui 100 tippeksperdiga sõnastatud ja Vabariigi Valitsuse heaks kiidetud uus e-residentsus 2.0 strateegia on leidnud ühiskondliku heakskiidu.

Uuringust selgus, et kolmandik e-residentsust Eestile kasulikuks pidavatest inimestest peab kõige olulisemaks programmi majanduslikku mõju riigile. Vatter märgib, et sellel aastal on jõutud mitme olulise tähiseni.

“Aprillis jõudis e-residentide ettevõtete igakuine maksutulu esimest korda miljoni euroni ja juba septembris ületas e-residentide loodud Eesti ettevõtete aastane maksutulu esimest korda 10 miljoni euro piiri,” tõi ta välja. Maksu- ja tolliameti andmetele tuginedes on e-residentide loodud Eesti ettevõtete keskmine maksutulu aasta jooksul kasvanud 30%.

Uuringust selgus samuti, et teadlikkus e-residentsusest püsib stabiilne. Programmist on kuulnud kaks kolmandikku Eesti inimestest. Vatter rõhutab, et e-residentsuse eesmärk on teenida kogu ühiskonna huve.

“On tähtis, et Eesti inimesed mõistaksid, milliseid võimalusi loob e-residentsus kõigile Eesti inimestele, nii linna- kui maainimestele,” sõnab Vatter.

Uuringu kohaselt peab e-residentsuse mõju Eestile kahjulikuks vaid 4% programmist kuulnud inimestest. Suurimate ohtudena nimetatakse seejuures julgeolekut ja petturlust.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses