Uudis

Uuring: Instagram on vaimsele tervisele kõige kahjulikum sotsiaalvõrgustik

Instagram kaotab postituste juurest meeldimiste arvu.

Hiljuti Suurbritannia terviseharidusele suunatud heategevusorganisatsiooni läbi viidud uuringust selgub, et sotsiaalvõrgustikest on kõige suurema negatiivse mõjuga Instagram ja vaid YouTube suudab avaldada positiivset mõju.

Uuringu raames uuriti 1500 14-24-aastase noore käest, kuidas mõjutavad Twitter, Facebook, Snapchat, YouTube ja Instagram nende unekvaliteeti, ärevust, sidusust kogukonnaga ning rahulolu oma kehaga, seda kas positiivselt või negatiivselt.

Selgus, et vaid YouTube’il on vastajate silmis positiivseid külgi rohkem kui negatiivseid ning kõiki teisi sotsiaalvõrgustikke hinnati kokkuvõttes pigem negatiivseks. Uuringu autorid tõid välja ka järjekorra, kui negatiivse mõjuga mõni sotsiaalvõrgustik on, alustades kõige vähem negatiivsest: YouTube, Twitter, Facebook, Snapchat ning siis Instagram.

Instagrami puhul toodi eriti välja seda, et see tekitab ärevust ja rahulolematust oma kehakuvandiga, mis tuleneb töödeldud piltide postitamisest, mis võib luua valekuvandi sellest, milline inimene tegelikult välja näeb.

Siiski pole sotsiaalvõrgustikud alati halvad. 70% vastajatest märkisid, et nad on sotsiaalmeediast saanud raskel hetkel abi ja et võrgustikud aitavad neil inimestega suhteid säilitada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.