Uudis

Uuring pani paika: millised telefonilaadijad kulutavad su aku eluiga kõige kiiremini?

Juhtmevaba telefonilaadija.Toomas Huik, PM/SCANPIX BALTICS

Warwicki ülikooli teadlaste läbi viidud uuringu tulemusel selgus, et telefoniaku eluiga mõjutab oluliselt see, mis laadijat sa kasutad.

Uuringus võrreldi juhtmega ja juhtmevabu laadijaid ning tehti kindlaks, et juhtmevabade laadijate kasutamise korral tekib oluliselt rohkem kuumust kui juhtmega laadijatel.

Juhtmega laadijate kasutamise korral ei ületanud telefoni aku temperatuur kordagi 27°C , kuid juhtmeta laadijate puhul jõudis aku temperatuurini 30,5°C .

“Sellisel temperatuuril laadiv aku tähendab, et aku kaotab ka oma elueas,” seisab uuringus.

Eriti oluline on see, kuidas juhtmevabade laadijatega telefon laadimisalusele sätitakse. Kui telefon on valet pidi või vale nurga all (mis on teadlaste sõnul ka tarbijate seas tavaline nähtus), siis kestab kõrge temperatuur veel kauem.

Vasakult: temperatuurid juhtmega laadimisel, juhtmevaba laadimisel ja vale nurga all juhtmeta laadimisel.Warwicki ülikool

Kokkuvõtteks ütlevad uurijad, et kuigi juhtmeta laadimine on mugav, siis võivad selle kasutajad riskida oma telefoniaku eluea lühendamisega.

“Paljudele on see mugavuse pärast aktsepteeritav risk, kuid neile, kes tahavad, et aku võimalikult kaua kestaks, soovitame siiski juhtmega laadijaid.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.