Uudis

Uus Eesti idufirma SpectX aitab piiramatut hulka andmeid analüüsida ja kaasas äsja investeeringu

SpectXi meeskond: Mihhail Meshkov, Liisa Tallinn, Renee Trisberg, Jüri Shamov-Liiver.

Eesti idufirma SpectX teatas, et kaasas tootearenduseks ja kasvuks riskikapitalifondilt Karma Ventures investeeringu. Seni “radari all” tegutsenud ettevõtte taga on endised Skype’i ja Swedbanki turvainsenerid, kelle selle aasta sügisel turule jõudva tarkvaralahendusega saab töödelda piiramatut hulka andmeid senisest tunduvalt kiiremini.

Andmete töötlus algupärases asukohas

SpectXi tehnoloogiaga saab käsitleda struktureerimata andmeid nende algupärases asukohas, selle asemel et laadida need kasutamiseks esmalt andmebaasidesse või lahendustesse. See annab andmenalüütikutele võimaluse teha kiiremini tööd ja katsetada eri päringuid, kartmata vigu, mis analüüsi aeglustaks.

SpectXi juht ja asutaja Renee Trisberg märkis, et investeeringut kasutatakse peamiselt tootearenduseks. “Oleme SpectXi lahendust pakkunud testimiseks mitmetele tehnoloogiaettevõtetele ja valitsusasutustele. Seni on neid logide ja andmete analüüsimisel kammitsenud meilegi varasemast tööst tuttavad piirangud. Kasutajate tagasiside on elav ja positiivne, mis annab meile võimaluse SpectXit arendada pidevalt kliendi soove arvestades,” ütles Trisberg.

Riskikapitalifondi Karma Ventures asutaja Margus Uudami sõnul avaldas investoritele muljet SpectXi baastehnoloogia. “Turul ei ole suurte andmekogumite analüüsimiseks teist nii kiiret ja paindlikku toodet. Nii SpectXi meeskond kui nende loodud toode on globaalsel turul suure potentsiaaliga,” ütles Uudam.

Andmete kättesaamine keeruline, töötlemine aga ülioluline

Digitaalse maailma mahud kahekordistuvat hinnanguliselt iga kahe aastaga. Andmepõhised otsused muutuvad seega nii ettevõtete kui valitsusasutuste jaoks järjest väärtuslikumaks. Samas on informatsiooni kättesaamine masinloetavatest andmetest keeruline, sest andmed on suuremahulised, muutuva struktuuriga ja sageli pillutud eri asukohtadesse. Turul on mitmeid logi- ja äriteabeanalüüsi tarkvaralahendusi, aga enamik neist hinnastab analüüsitavate andmete mahtu ja pakub SpectXiga võrreldes piiratud analüütikavõimalusi.

SpectXi lahendust kasutavad hetkel mitmed tehnoloogiaettevõtted. Tarkvara kiirust, paindlikkust ja kasutajamugavust on kõrgelt hinnanud nii andmeteadlased, turvaintsidentide haldajad kui süsteemiadministraatorid.

SpectX on (suur)andmete analüüsi tarkvara, mis võimaldab töödelda piiramatut hulka masinloetavaid ja hajusalt salvestatud andmeid. SpectX käsitleb andmeid nende algupärases asukohas ja formaadis. See muudab analüüsi kiireks, lihtsaks ja paindlikuks. Asutused ja ettevõtted saavad andmeid analüüsides teha otsuseid, mis rajanevad laiematele ja sügavamatele teadmistele kui kunagi varem. SpectXi asutajatel on kokku üle 50 aasta infoturbekogemust Microsoftist, Skypest ja Swedbankist.

Karma Ventures on varajase faasi riskikapitaliettevõte, spetsialiseerudes Euroopa tehnoloogiaettevõtetele, kes vajavad kapitali kasvu toetamiseks seemne- ja A-ringi investeeringutena. Karma Ventures investeerib ettevõtetesse, kel lisaks heale ideele on unikaalne tehnoloogia, tõestatud väärtuspakkumine klientide ja kasutajate näol ning globaalne ambitsioon. Karma Ventures fondi investorid on Ambient Sound Investments ja Baltic Innovation Fund. Baltic Innovation Fund on Eesti, Läti, Leedu ja Euroopa Investment Fund koostöös sündinud initsiatiiv.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.